כיצד להתמודד עם האתגרים של מטבח קבלן

דירת קבלן היא דירה שמלהיבה את הדמיון כאשר אתם נתקלים בה כדירה לדוגמה, אולם כאשר אתם צריכים להפוך אותה לבית אתם צריכים להתמודד עם מגבלות שונות שמעצבי פנים מומחים הצליחו לפתור בצורה ידענית ועדכנית. אם אין לכם נגיעה לעיצוב ותכנון אתם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד להתמודד עם האתגר הכל כך מרתק הזה שאמור להפוך את הדירה שלכם לבית, ואת המטבח שלכם למקום שיש לעבוד ולארח בו ולהרגיש הכי נוח שבעולם. ובכן, יש כמה כללים שעליכם לזכור ולהקפיד עליהם כאשר אתם מנסים להבין איך לשדרג מטבח קבלן שניתן לכם כחלק מהעסקה.

שלב החוזה, ההסכמים והנספחים

אם נצא לרגע מנקודת הנחה שלפחות חלקכם נתקל באפשרות לקנות דירת קבלן כשהיא עוד על הנייר, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו אדריכלים ומעצבים פנים כיצד להוסיף כבר בשלב חתימת החוזה את הנספחים וההסכמים שיאפשרו לקבלן לערוך שדרוג מטבח קבלן כך שתצטרכו לשנות בו מעט מאוד. ברוב המקרים תיתקלו במגבלות של חומרים וגדלים, ולכן עליכם להתייעץ עם אנשי המקצוע כדי להבין מה אפשר לשנות כבר בשלב המפרט של הדירה ולנסח זאת בכתב ולחתום עליו.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מה זה אומר לגבי שדרוג מטבח קבלן?

זה אומר לשנות אולי את מבנה החלל, את הדלתות והחלונות, את הארונות שמתחייבים לתת, את החומרים שמהם עושים משטחי עבודה וכיורים ועוד. כמו כן, דרשו להוסיף את השינויים במסגרת התשלומים שתשלמו לקבלן ולא כתוספת מחיר, במידת האפשר. כל קבלן והנכונות שלו ללכת לקראתכם זכרו דבר חשוב: כל דבר שאתם מסכמים בשלב זה חייב להיות בכתב וחתום על ידי שני הצדדים אחרת הוא כתוב על הקרח.

שדרוג מטבח קבלן

איך לשדרג מטבח קבלן לאחר מסירת הדירה?

אם כבר קניתם דירה שלא יכולתם לשנות בה דבר עוד בשלב הבנייה אין ברירה אלא לעבוד עם הקיים. יש כמה בעיות שמאפיינות מטבחי קבלן שעליכם להכיר ולהתמודד אתן בהתאם, ויש לכל אחת מהן פתרון שעשוי להתאים לכם.

  • חלל קטן – חללים קטנים מאפיינים לא רק את הדירות של פעם. היום אנחנו נתקלים בכנון לקוי של חללים כך שהם קטנים מאוד רק כדי לדחוס עוד ועוד חדרים ולמכור את הדירה כבעלת חדרים רבים למשפחה המתרחבת. במקרים כאלה אין ברירה אלא לוותר על חלק מהפונקציות של מטבח גדול כמו אירוח בתוכו, או להרחיב אותו על חשבון חללים אחרים. בדרך כלל יש מרפסת שירות שאפשר להתרחב אליה ולמצוא פתרונות אלגנטיים יותר לאחסן את מכונת הכביסה ואת הציוד וחומרי הניקוי, ויש גם אפשרות להתרחב לכיוון הסלון ולהתחבר אל פינת האוכל שצמודה אליה במקרים כאלה. אם חשוב לכם ליצור הפרדה בכל זאת, השתמשו במחיצה במחצית הגובה של הקיר כמו דלפק אכילה שיכול לשמש שולחן ארוחת בוקר וגם שולחן הכנות כשאין מקום לאי שמיועד להכנות.
  • חלל לא יעיל – אם יש מקום אבל החלל מתוכנן בצורה מאוד לא שימושית ויעילה, זה הזמן והמקום לעשות שדרוג מטבח קבלן מהיסוד. אם אתם יכולים לשפץ ולהחליף לחלוטין את סדר הארונות והמשטחים כדי לארגן אותם טוב יותר מה טוב. אם לא, השתמשו בשדרוג וחידוש מטבח שמחליף רק כמה אלמנטים מהמטבח, כמו סידור פנימי של ארונות, הכנסת פתרונות אחסון נכונים וחסכוניים יותר במקום כמו מגירות ומדפי שליפה ממקומות כמעט בלתי אפשריים.
  • שימוש בכל סנטימטר שאפשר – מלבד שדרוג ארונות המטבח עצמם, יש מספיק מקום ואלמנטים במטבח עצמו שאפשר להשתמש בהם בצורה חכמה. זה יכול להיות שולחן מתקפל לתוך הקיר כדי לחסוך מקום, זה יכול להיות תליית כלים ואבזרי מטבח על הקירות ועל מתלים המשתלשלים מתחתית הארונות וממקומות שלא חשבתם עליהם, זה יכול להיות ניצול יעיל יותר של המשטחים והקירות שלידם לסידור של מכשירים חשמל ועוד כלים ומתקנים שיכולים לייעל עוד יותר את הניצול המקסימלי של כל סנטימטר. מה שאפשר להכניס לארונות כדאי מאוד לעשות זאת ולנצל משטחים רק לאחסון דברים שימושיים מאוד שצריך להחזיק בהישג יד.

אולי גם יעניין אתכם: מטבחים בזול.

newkit

כתוב/כתבי תגובה