7 טיפים לעיצוב מטבחים

לא סתם אדריכלים, מעצבים ומעצבי פנים רבים טוענים כי חלל המטבח הוא החלל המורכב ביותר לתכנון, שיפוץ ועיצוב. המטבח נותן לנו מענה על כל כך הרבה צרכים ומשרת פונקציות שונות. בשנים האחרונות חברתנו צברה ניסיון רב בתכנון, עיצוב וחידוש מטבחים ולכן בחרנו לתת לכם 7 טיפים מצוינים לעיצוב מטבחים. 

טיפ מספר 1 – התייחסו קודם כל לגודל המטבח

השלב הראשון בתכנון ועיצוב מטבח הוא השלב שבו אנו מודדים את המטבח ומבינים בכלל כמה קילומטראז‘ יש לנו לנצל. ההתייחסות למטבח קטן, שונה לגמרי ממטבח גדול ולכן קודם כל חשוב להבין כמה מקום יש לנו כדי שנדע איך לנצל אותו בצורה הטובה ביותר. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

טיפ מספר 2 – שימו לב שיש 80-130 סנטימטרים בין הכיור לכיריים

אזור הבישול מתרכז בין הכיור לבין הכיריים. כדי שנוכל לבצע את כל פעולות הבישול בצורה האופטימלית, חשוב לשמור על מרחק בין 80-130 סנטימטרים בין הכיור לכיריים. 

טיפ מספר 3 המיקום של המקרר

אחת הטעויות בה אנו נתקלים פעם אחר פעם קשורה לעובדה שהמקרר נמצא במרחק גדול מדי מהכיור. כל בישול מתחיל קודם כל מהמקרר ועובר דרך הכיור בין אם זה ההוצאה של המוצרים, השטיפה של הירקות השונים, חיתוך ועוד. המטרה שלנו היא לשמור את הכיור במרכז, בין הגז לכיריים ושהמרחק בין המקרר לבין הכיור לא יהיה יותר משני צעדים. 

טיפ מספר 4 – מרחב ישיבה

דמיינו לעצמכם סיטואציה שבה אתם יושבים, מישהו יושב לידכם בזמן הארוחה ובקושי יש לכם מקום להזיז את הידיים. כדי שזה לא יקרה, חייבים לשמור על מרחק שנע בין  50-55 סנטימטרים. כלומר 4 סועדים, זקוקים למרווח של  210 סנטימטרים בממוצע כדי שיהיה להם נוח ומרווח לשבת. חשוב לזכור שזה ממש לא משנה מהו פתרון הישיבה שלכם: שולחן אוכל, אי או דלפק – נוחות היא דבר סופר חשוב במטבח שלכם. 

טיפ מספר 5 – אי? לא בכל מחיר

זה נכון שאי יכול להוסיף המון למטבח החדש שלכם גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פרקטית. יחד עם זאת, לא תמיד נכון לשלב אי, בעיקר לא  במטבחים עם שטח מקום מוגבל

טיפ מספר 6 – כיריים

כיריים הממוקמים מתחת לארונות גבוהים או כיריים מסוג אינדוקציה צריכים להיות ממוקמים באופן כזה שהארונות הם בגובה של 65 סנטימטרים. 

טיפ מספר 7 – פרקטי לכל החיים

שיפוץ מטבח הוא ממש לא משהו שאנחנו עושים אותו על בסיס שנתי ולכן כדאי לבחור חומרים פרקטיים, כאלה שקל לנקות ופשוט לתחזק. יש כל הזמן טרנדים שבאים והולכים, לכן חשוב לשים לב לכל הנושא הזה, לבדוק שמשטחי העבודה והחיפויים שאתם בוחרים אכן נותנים מענה מלא לצרכים שלכם. בחירה של משטחי עבודה שאינם עמידים אבל מעניקים למטבח מראה יוקרתי, אינה מומלצת.

newkit

כתוב/כתבי תגובה