שיפוץ מטבחים – איך עושים את זה נכון?

לא סתם המשפט ”המטבח הוא הסלון החדש“ תפס מקום בתחום האדריכלות ועיצוב הבית. יותר ויותר ישראלים מבינים כי המטבח הוא החלל המרכזי בבית, החלל שבו אנו צוברים חוויות, החלל שבו אנו מארחים את האנשים הקרובים לנו, החלל שבו הכל מתרכז לשעות ספציפיות ביום. אם גם אתם מתכננים מטבח חדש הכירו: שיפוץ מטבחים – איך עושים את זה נכון?.

תכנון, תכנון תכנון

אחד הדברים הכי חשובים כאשר מחליטים לשפץ את המטבח הישן ולהחליפו בחדש הוא שלב התכנון. ככל שתתכננו את המטבח שלכם לפרטים יותר קטנים, כך הוא יתן מעלה מלא יותר לצרכים שלכם. לכן, בשלב הראשון מומלץ קודם כל לאפיין את המטבח לפי אזורים ולהבין מה הצרכים שלכם מכל אזור ואזור. ההמלצה שלנו היא להכין רשימה מסודרת על דף לבן עם כל הדברים והפעולות שאתם רגילים לעשות במטבח שלכם. חשוב להבין כי קיים הבדל מהותי וחשוב בין מטבח בבית של משפחה עם 5 ילדים לעומת זוג בגיל השלישי עם 10 נכדים שבאים להתארח לעיתים קרובות. הנה כמה דוגמאות לפעולות שישראלים רגילים לעשות במטבח שלהם:

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

  • לשתות אספרסו בשעה הראשונה של הבוקר וכוס מפנקת נוספת אחר הצהריים שהילדים משחקים בחוץ.
  • להכין פיצות כל המשפחה ביחד פעם בשבוע, ובכלל, גם אצלכם אפיה היא קטע בבית? 
  • להכין עם הילדים שיעורי בית, יצירות והדבקות – שווה להשקיע בפינה קטנה לזה!

כמובן שאלו הן רק כמה דוגמאות ואפשר לקחת את זה לעוד הרבה מאוד מקומות… 

מטבח קטן או מטבח גדול?

הדבר השני שמאוד חשוב להתייחס אליו עוד לפני שבוחרים חומרי גלם, מכשירי חשמל וסגנון עיצובי הוא כל הנושא של גודל המטבח. יש הבדל מאוד גדול בין מטבח קטן בדירת 3 חדרים בלב העיר שאולי שווה להשקיע בו בפתיחת קיר, לעומת מטבח רחב ידיים המחובר לסלון בבית פרטי במושב. יש היום מגוון עצום של פתרונות אחסון חכמים למטבחים וכל הרעיון הוא לנצל את המקום שיש לכם בצורה הטובה והחכמה ביותר. 

פונקציונליות לפני יופי אבל מבלי לוותר עליו

אנשים רבים מסתכלים קודם כל על העיצוב ועל הפן האסתטי. במטבחים, מכיון ומדובר בחלל שמאוד נוטה להתלכלך ויש את כל הנושא של השומן, החום אל מול הקור, ביצוע מספר פעולות בו זמנית, בעיקר בבתים עם ילדים קטנים, אנחנו קודם כל רוצים לבחור חומרי גלם פרקטיים ונוחים הן לעבודה והן לניקיון. היום הטכנולוגיה בתחום המטבחים מאפשרת לנו להנות ממוצרים סופר פרקטיים, מבלי לוותר על הפן האסתטי בין אם זה במשטחי עבודה שלא נשרטים ואפשר להניח עליהם סירים חמים בלי שמשהו יקרה ובין אם זה בחיפויים השונים במטבח. חשבו קודם כל פרקטי, נוח, חכם ואחר כך יהיה מאוד קל לשלב בפתרונות הללו גם את הפן העיצובי.

newkit

כתוב/כתבי תגובה