מטבחים זולים: איך אפשר להקים מטבח בתקציב של עד עשרת אלפים ₪

אם הגעתם למסקנה שהמטבח שלכם לא נראה טוב, ואתם מרגישים שאין ברירה וחייבים לבצע שיפוץ מטבח כדי לשפר את נראותו ובעיקר כדי ליצור עבורכם סביבת עבודה נעימה ואסתטית, רצוי להקדיש לכך מחשבה ולתכנן בקפידה את פרויקט הקמת המטבח המחודש.

כשהתקציב אינו גבוה, אפשר למצוא דרכים יצירתיות להקמת מטבח בזול ויפה תוך שימוש בחומרי גלם שאינם יקרים, חיפוש נגרים זולים וחנויות המוכרות פרזול ועץ במחירים סבירים, וכך תצליחו להקים מטבח זול שישרת את מטרותיכם.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

מטבחים זולים הם אופציה אפשרית הניתנת לביצוע. זה יכול להיות בנייה של מטבח זול מאפס או חידוש מטבח קיים – ובשביל לעמוד בתקציב של עד 10 אלף ש”ח לרוב יהיה מדובר במטבח קטן יחסית. למידע נוסף על חידוש ושיפוץ של מטבחים קטנים. לאחר בדיקה מקיפה של כל האפשרויות ובקבלת ההחלטות המתאימות ביותר, המטבח הקטן והביתי יהפוך למקום שנוח לבשל בו, נעים לקבל אורחים והכי חשוב שיהיה נקי.

ארונות מטבח

אם ארונות המטבח בנויים מעץ סנדוויץ’, מדובר בחומר עמיד ששרד וימשיך לשרוד עוד שנים רבות לכן אפשר להוזיל באופן משמעותי את העלויות בכמה אופנים:

  • פירוק עצמאי של הדלתות והצירים.
  • רכישת דלתות מטבח חדשות מפורמייקה שעלותה יחסית זולה, רכישת צירים והתקנת דלתות חדשות בצבע מודרני לארונות הקיימים.
  • אפשרות נוספת היא הדבקת טפט או משטח פורניר על גבי החזיתות הקיימות וכך לקבל נראות חדשה לחלוטין.
  • השארת החזיתות הקיימות, ופירוק רק כל הידיות הקיימות. רכישת ידיות חדשות בצבעים אחרים והתקנתן על גבי הארונות הקיימים. פעולה זו תיצור טוויסט מעניין ותהפוך בבת אחת את כל המטבח לחדשני.
  • אם הדלתות במצב סביר, אין צורך לפרק אותן אלא רק לצבוע אותן בצבע בהיר המיועד למשטחי עץ, ולאחר שהצבע יתייבש טוב, להרכיב עליהן ידיות מעוצבות חדשות.

משטח שיש למטבח

אם משטח השיש הקיים במטבח הוא תקין, אין צורך להחליפו. אך אם הוא שבור או סדוק, חשוב להחליפו כדי לא להיפצע וכדי לשמור על תנאי ההגיינה הבסיסיים של בני הבית.

אפשר לרכוש משטח של שיש חברון שהוא השיש הזול ביותר הקיים בארץ. למרות מחירו הזול, מדובר בשיש איכותי, וחסרונו היחיד הוא בצבעיו הבהירים והזהים בכל המשטחים הקיימים.

עבור מטבח קטן וכדי ליהנות ממטבח פונקציונלי, אפשר להתקין משטח שיש חברון וליהנות ממוצר טוב שישרת אתכם לאורך זמן רב.

דלתות זכוכית

פרזול ארונות מטבח

בתחום הפרזול קיימים מוצרים אלמנטריים שמחירם אינו יקר, כמו ידיות שונות, ומסילות למגירות.

אפשר לרכוש ידיות חדשות לכל הארונות, בעלות צורה מעניינת ואסתטית. כמו כן לרכוש מסילות רגילות חדשות עבור המגירות התקועות היוצרות מראה מכוער של המטבח ובעיקר מקשות עלינו בשימוש היום יומי בו. התקנת המסילות החדשות תיצור סדר במטבח, והידיות ישדרגו באופן ניכר את יופיו של המטבח.

מטבחים זולים ניתנים לביצוע אם משתמשים בחומרי גלם שאינם יקרים, רוכשים את המוצרים הבסיסיים ולא רוכשים גאדג’טים המייקרים את השיפוץ כמו ידיות אינטגרליות ומסילות לטריקה שקטה.

מומלץ לבדוק מחירים בכמה חנויות ולרכוש מוצרים איכותיים בחנות הזולה ביותר כמו בחנות של היבואן או היצרן. אם תשתדלו לבצע את מרב העבודה הפיסית בעצמכם ללא צורך באנשי מקצוע שיגזלו נתח ניכר מהתקציב שלכם, תוכלו להגיע לתוצאה נפלאה.

צביעת מטבח

כדאי לרכוש צבע איכותי ולצבוע לבד את כל קירות המטבח בצבע בהיר. צבע זה ייתן אור רב למטבח כולו והוא ייראה נקי והרבה יותר גדול מגודלו האמתי.

תאורה למטבח

רכישת מנורות פלורסנט או אהיל מעניין ולא יקר שיותקן על תקרת המטבח, יצרו מטבח מואר מאד בשעות הערב, ויוסיפו חן רב לנראות החדשה שהתקבלה מפעולות הצביעה, חידוש הארונות, והתקנת הידיות.

גם בתקציב זעום של עד עשרת אלפים ₪ אפשר ליצור מהפך במטבח וליהנות מסביבה נעימה המאפשרת לנו לעבוד במטבח בנוחות מרבית ובעיקר ממטבח נקי ואסטטי.

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן