טיפים לניקוי מטבח – כך עושים זאת נכון

שוטפים, קולפים, קוצצים, אורזים, מטגנים, מאדים, מבשלים, אופים, מערבבים, מתבלים, רוקחים, מחממים – אין עוד חלל בבית שעושים בו כל כך הרבה פעולות שחוזרות על עצמן שוב ושוב במהלך כל היום כמו המטבח. המטבח הוא החלל שנוטה להתלכלך הכי מהר ולכן הפעם: טיפים לניקוי מטבח – כך עושים זאת נכון!

  1. אחת לשלושה חודשים הוציאו הכל מהמגירות והארונות – אם אתם רוצים שהמטבח שלכם יישמר לאורך שנים רבות ושהארונות יישארו כמו חדשים גם מבפנים וגם מבחוץ, אחת לשלושה חודשים מומלץ להוציא את כל הסירים, המחבתות, הכוסות, הסכו״ם, דברי המזווה ופשוט לבצע ניקיון יסודי עם מטלית לחה, מעט חומר ניקוי ייעודי ואחר כך לעבור עם נייר יבש או מגבת נקייה. בארונות מצטבר לכלוך, בין אם זה משום ששכחנו את האורז פתוח, בין אם משום שהחזרנו במהרה את אבקת המרק או מכל סיבה אחרת…אם נשאיר את הפירורים והשאריות, הדבר יגרום להצטברות של כתמים שיהיה קשה מאוד להסיר אחר כך.
  2. כיור, כיריים ומיקרוגל דורשים תחזוקה יומיומית – במידה והבית שלכם הוא כזה שמבשלים בו מינימום 3 ארוחות ביום, בית פעיל עם ילדים, כדאי להשקיע בניקיון מהיר של שלושת המוצרים בהם אנו עושים שימוש קבוע ומסיבי שהם הכיור, הכיריים והמיקורגל. כל מה שצריך לעשות זה פשוט להעביר בסוף היום עם חומר ניקוי ייעודי או לשפוך מעט חומץ בתוך הכיור ולהשאיר למשך חצי שעה ואז לשטוף עם מים. את הברז יש לנקות בחומרי ניקוי עדינים עם מטלית לחה. אבנית ניתן להסיר עם חומץ ולאחר מכן לשטוף במים פושרים. לברזים בלאי טבעי, לכן אם הברז במטבח שלכם נשבר ופג תוקף האחריות ייתכן ותרצו לשקול רכישה של חדש מחנות שמספקת מוצרים לאמבטיה. את הכיריים נקו עם חומר שמתאים לכיריים וגם, מומלץ לחכות כמה דקות לפחות עד שמנגבים. המיקרוגל יכול להתנקות מצוין עם מגבונים לחים חד פעמיים או סמרטוט לח עם מעט סבון. השקעה של 5 דקות ביום תסייע לנו לשמור על המוצרים הללו כמו חדשים.
  3. תנור, מקרר, תמי 4 – ניקיון אחת לשבוע – אחת לשבוע כדאי להוציא את כל המוצרים מהמקרר ולעשות סדר. פעולה זו תאפשר לנו להבין אילו מוצרים רכשנו יותר מדי בפעם הקודמת, וכך להימנע מזה שוב ולחסוך בעלויות של משק הבית. את כל המוצרים הטריים מומלץ לשים במקום שהעיניים מסוגלות לראות בין אם זה גבינות, יוגורטים ובין אם ביצים או ירקות טריים. את הישן כדאי לזרוק או להפוך לקומפוסט. בנוסף, חשוב לנקות אחת לשבוע את התנור מכל השומנים שהצטברו ואת מכשיר התמי 4 בכדי למנוע היווצרות של אבק.

לסיכום, המטבח הוא החלל שבו אנו מבלים לא מעט ורוצים לשמור עליו אסתטי ונקי ככל הניתן. בין אם אתם עושים את הניקיון בעצמכם, או בין אם אתם נעזרים במנקה, כדאי שהניקיון יהיה יסודי, לפחות פעם בשבועיים כי מצטבר המון לכלוך על השיש, באזור האכילה ובמוצרי החשמל השונים.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה