חידוש מטבחים כפריים

רוצים לחדש את הבית בתקציב נוח שאפשרי לעמוד בו? אין ספק שחידוש המטבח יהפוך את ביתכם למזמין, אסתטי ופרקטי הרבה יותר. ישראלים רבים בוחרים להשקיע בחידוש או שיפוץ המטבח בשל העובדה שמדובר בחלל מרכזי ומהותי בביתנו. חידוש מטבחים כפריים, זה מעולם לא היה קל יותר. 

מטבח כפרי – בעיר או בכפר?

אם נציץ קצת לאחור, משהו כמו לפני עשרים שנה נגלה כי עיצוב מטבח בסגנון כפרי הוא משהו שהיה נהוג לראות רק אצל משפחות המתגוררות בבתים שמסביבם אווירה מאוד פסטורלית, חצרות גדולות, מרפסות רחבות, מדשאות, עצים ופרחים. היום, עוד ועוד משפחות בוחרות בחידוש מטבחים כפריים גם באזורים עירוניים במקביל לאותם בתים כפריים בהם נוכל להיחשף דווקא לעיצוב המודרני. הניגודיות הזו היא מה שעושה את ההבדל. בעוד מי שגר בעיר או באזורים תוססים רוצה להיכנס לבית חם, שקט ושלו בהיבט העיצובי, הכפריים שבינינו מחדירים את הניקיון, הקווים הישרים והפשטות פנימה אל ביתם. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

מהם המאפיינים של המטבח הכפרי?

מטבח כפרי זה קודם כל עץ. עץ מלא, חזק, המעניק לביתנו מראה אותנטי וייחודי. כמובן שעם החידושים והטכנולוגיות של היום, בקלות אפשר לשלב בין המטבח הכפרי למודרני וליצור סוג של ניגודיות הרמונית.

איזה עץ תבחרו?

אז כאמור, השימוש בעץ הוא כנראה המאפיין החשוב והבולט ביותר. זה יכול להיות עץ אלון, עץ דובדבן, עץ בוק, עץ גושני ואפילו עץ צבוע בגוונים של שמנת בכדי ליצור סוג של איזון. 

יש חשיבות רבה לבחירת עץ איכותי, עמיד לתנאים כמו חום, מים ולחות. את העץ ניתן לשלב בארונות, בפתרונות האחסון השונים ואם רוצים כמובן שאפשר גם לשלב במטבח פרקט עץ עמיד, פינת אוכל מעץ מלא וכדומה. מה שכן חשוב לשים לב אליו הוא האיזונים ולבחון שאין יותר מדי עץ במטבח שלנו. 

פרזולים ייחודיים

מאפיין נוסף של המטבח הכפרי הוא כל נושא הפרזול. ניתן לשלב פרופילים מיוחדים ממתכת לדלתות ולחלונות, הדפסים בארונות, חריטות עשויות עץ וכדומה. מה שעוד מאפיין את המטבח הכפרי הוא האביזרים הנלווים. זה יכול להיות טפט פרחוני, שעון קיר גדול בצבע פסטל או כל דבר אחר שנותן צבע ומרכך את הכובד של העץ. 

משחקי צבעים

יש אינספור אפשרויות. אם בחרתם בעץ בגוון כהה, המשטחים חייבים להיות מאוזנים עם צבעים רכים, לעומת זאת אם הלכתם על עץ בהיר, אפשר בהחלט ליצור קונטרסט בעזרת צבעים כהים יותר כמו אפור או אפילו שחור, זה מאוד תלוי איזה מראה אתם רוצים ליצור – רך ואלגנטי או יוקרתי ודרמטי. גופי תאורה, גם הם משחקים תפקיד חשוב באווירה הסופית. 
לפני שמחדשים את המטבח, חשוב להתייחס לנתונים הפיזיים הקיימים, להבין פחות או יותר איזו אווירה אנחנו רוצים לייצר, לתת מענה מלא לצרכים שלנו בתכנון ורק אז לעבור לבחירת חומרי הגלם.

newkit

כתוב/כתבי תגובה