מהי אדריכלות בסגנון כפרי

בכל הנוגע לעיצוב, אחד מסגנונות העיצוב שהפך פופולארי יותר בשנים האחרונות הוא דווקא עיצוב בסגנון כפרי, שבשונה מהסגנון המודרני – מקנה לשוהים בחלל את התחושה הכיפית, המחממת המזמינה והחובקת.

סגנון כפרי הוא כזה שהגיע אלינו דווקא ממחוזות נורדיים משמע: מארצות אירופאיות קרות שבהן רצפות עץ הן כאלה שנחשבות מחממות יותר, ריהוט מסיבי מקנה יותר חום בחלל, מוצרי טקסטיל נעימים מקנים את היכולת להתעטף ברכות ליד האח בעת סופת שלגים, וכלל המוטיבים שבעיצוב מקורם באווירה הכפרית ההררית, הקרירה שכה מאפיינת את אירופה.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

זה נכון, מדינת ישראל בכל הנוגע לאקלים שלה וגם לסגנון החיים שלה: רחוקה מלהיות מדינה אירופאית, אבל אתם בבית הפרטי שלכם או אפילו בעסק, יכולים עדיין ליצור עיצוב בסגנון כפרי ברחבי המבנה וזאת באמצעות אדריכלות בסגנון כפרי.

אבל מהי אדריכלות מסוג זה?

כיום ישנם שלל אדריכלים אשר מתמקצעים בהקניית טון העיצוב החמים, הכפרי, הגס אך עם זאת המזמין.
אדריכלות כפרית כוללת שימוש באלמנטים שמקורם בארצות קרירות כמו אנגליה, שוויץ, הולנד ועוד והיא מתאפיינת בבניית מבנים מחופים בעץ, בכאלה עם תקרה גבוהות שבגגם קורות עץ למראה הכפרי, כמו גם ריצוף באבני ריצוף בעלות גוונים חמים וחיפוי קירות עם אריחים חומים ואדומים.

באדריכלות ובשיטות העיצוב הכפרי ישנו דגש על מראה ‘עטוף’, נעים וחמים יותר של המבנה, תוך שהיא שמה דגש על שילוב של אלמנטים המתכתבים אחד עם השני בצורה הרמונית, כמו למשל שילוב של כסאות עץ בגוונים שונים ובעיצובים שונים תוך שהכיסאות ושולחן האוכל מתאימים אחד לשני אפילו אם הם לא צבועים באותו הגוון.

אדריכלות ועיצוב כפרי מתאפיינים באלמנטים גדולים ומיוחדים כמו למשל שימוש בדלתות עשויות עץ מסיבי מלא בסגנון כפרי או ים תיכוני, שימוש בדלתות פלדה ושערים גדולים.

באדריכלות מסוג זה שמים לב לכל פרט בעיצוב, כמו למשל ריצוף הגינה באבנים מיוחדות כמו גם שילוב המבנה עם עצים סבוכים, גינות ירק, מעיין נובע או אפילו הקמת באר בחצר.

המבנים המעוצבים בסגנון זה מתהדרים בחלונות גדולים ותריסים המשולבים בצורה הרמונית וחכמה עם החלונות, הפתחים במבנה גדולים, ונישות שמשמשות לישיבה ליד החלון כמו גם לקריאה ואירוח והם חלק מהאלמנטים בעיצוב.
בכל הנוגע למראה החיצוני של המבנה, הוא תמיד יראה כמו מבנה הנמצא ביער עבות באירופה, שבמראה החיצוני שלו חם ומזמין.

בתים המעוצבים ובנויים בסגנון כפרי, תמיד יהיה עטופים ברוך, תוך שימוש בחיפוי קירות בסגנון אבני ריצוף אנגליות, שימוש במדרגות גסות בכניסה לבית, שילוב של מרחבים בגינה ובחצר שמתאימים לאירוח ומנוחה כמו גם בניית בריכה טבעית או כזאת שמשתלבת בצורתה המודרנית עם המראה החיצוני של המבנה.

אז אם אתם רוצים ליהנות ממבנה נעים, כפרי וכזה שישתלב עם אורח חייכם, זה הזמן לתכנן את המרחב בצורה מקצועית בשימוש באנשי מקצוע אשר עוסקים ומתמחים באדריכלות בסגנון כפרי.

אולי יעניין אתכם גם:

חידוש מטבחים

newkit

כתוב/כתבי תגובה