כך תכינו את המטבח לקיץ

קיץ היא עונה נהדרת שבה הולכים אל הים ונהנים משמש חמה, אבל זו גם תקופה שבה יש הרבה מאוד מזיקים שיוצאים ממקום המחבוא שלהם ומתחילים את התקופה של אגירת מזון לקראת החורף הבא. נחשים הם כאלה שפוגשים יותר בעונה של הקיץ, וזה חשוב מאוד להכיר את המנהגים שלהם ולהכין את הבית עם הדגש של שמירה על האזור של המטבח נקי וללא דברים שמושכים חיות, עם הדגש על מכרסמים וזוחלים.

לא משאירים אוכל גלוי

לפי אתר Snaker, אחת הבעיות שמזמינות לא פעם נחשים אל בתים של אנשים היא השארה של אוכל בשרי ללא כל כיסוי כאשר הריח הזה של הבשר נישא למרחקים, ועם בית ניצב על הקרקע לא מדובר בבעיה כל גדולה שמשוכת את הנחשים שלהם יש חוש ריח מפותח לכל מה שלאכול הם אוהבים.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

לכן, אוכל משאירים תמיד מכוסה, לא ליד חלון שמזמין חיות לארוחה, ולא רק נחשים, אלא גם חיות אחרות שמגיעות לא פעם אל בתים של אנשים כמו מכרסמים שרק מחפשים אחר הזדמנות פז בה בני אדם משאירים אוכל בצורה נוחה לאיתור ולאכילה.

נחש
אמאלה נחש!

שומרים על ניקיון במזווה

המקום הנוסף אשר יכול למשוך אליו מזיקים הוא המזווה של הבית, כאשר אל האזור הזה דווקא בראש ובראשונה נמשכים מכרסמים שמחפשים אחר דבר מה טעים לאכול ושם גם הם יכולים למצוא להם פינה נהדרת בה הם ישנים.

הבעיה הופכת להיות יותר גדולה כאשר אל המכרסמים מצטרף נחש שמריח את הארוחה הנהדרת ממרחקים, ורוצה דווקא לאכול את המכרסמים הקטנים ופחות מעניין אותו כל דברי המזון אשר נמצאים באזור של המזווה בכלל. שמירה על מזווה סגור עם אוכל ששמור אף הוא בצורה שאינה מאפשרת כניסה של מכרסמים, תסגור גם את הדלת על נחשים שמחפשים אחר המכרסם הטעים הבא.

עושים הדברה עונתית

בית נקי הוא בית שאינו מושך כל מיני מזיקים, אבל כאשר מדובר בבית קרקע מזיקים יכנסו אליו גם אם רוצים או לא רוצים. כדי למזער את האפשרות של כניסת מזיקים בצורה שיוצרת שרשרת של מזון תחת קורת גג אחת, החל ממקקים ועד לנחשים זה חשוב לבצע הדברה על ידי מדביר מוסמך ובכך לשמור על סביבה נקייה מאלה מן הקטן ועד הגדול שבין כל אלה.

סוגרים פתחים אפשריים

האופציה הכי נוחה למזיקים לכניסה אל בית היא דרך פתחים קטנים. נמלים אוהבות את כל אלה וכך גם נחשים. כדי שהם יעברו אל הבית הבא כדאי מאוד לא רק לשמור על בית נקי ממקומות שבהם מכרסמים וזוחלים אוהבים להתחבא כי אם לסגור את כל הפתחים שדרכם כל אלה יכולים להיכנס אל הבית.

כדאי מאוד לעבור על פני הפתחים השונים של הסביבה ולוודא כי אין איזה חור קטנטן שדרכו נחש או מכרסם יכולים להיכנס פנימה אל הבית.

ואם אתם שוקלים תהליך של שדרוג מטבח – זוהי הזדמנות מצוינת עכשיו, ממש בשיא עונת הנחשים 😊

 

newkit

כתוב/כתבי תגובה