הדמיית מטבחים – נכנסים למטבח כבר משלב התכנון

התפקיד המרכזי של המטבח בכל בית מצריך חשיבה רבה בשלב התכנון כדי שההקמה תהיה פונקציונלית ועם זאת תיצור מטבח יפהפה שיוסיף ליופיו של כל הבית.

הדמיית מטבחים

היתרון של הליך ההדמיה הוא שאפשר לראות לאורך התהליך כל שינוי רצוי. מנסים הרבה מאד אופציות עד שמוצאים את הווריאציה הנוחה ביותר עבור בני הבית.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

ההחלטה לגבי נראותו של המטבח נובעת מאורח החיים של כל משפחה. קיים הבדל מהותי בתכנון אם מדובר במשפחה קטנה אשר מבשלים בה מעט אם ההורים אוכלים במקום העבודה והילדים אוכלים במסגרות החינוכיות, מול משפחות שבהם מבשלים לעיתים תכופות וגם מארחים בני משפחה וחברים בעיקר בסופי השבוע.

החשיבה הראשונית היא כמות הארונות והמגירות שיש בהם צורך, התאמת כמות האביזרים בבית לכמות הארונות שבהם הפריטים הללו ימוקמו. כמו בלנדר, פוד פרוססור ועוד. המטרה היא למצוא להם מקום קבוע כך שהם יהיו מוסתרים ולא ייראו ביום יום על השיש ומעבר לכך שלא יצברו לכלוך ואבק.

תכנון של המטבח

בסיס התכנון הוא הפונקציונליות של העבודה במטבח, קביעת מיקומם של המכשירים החשמליים המהותיים כמו תנור האפייה והמקרר בצורה כזו שיהיו כמשולש עם הכיור. שיטה זו מאפשרת עבודה נפרדת במטבח עבור כל אדם, ללא גורם שמפריע זה לזה.

משטחי העבודה הם מרכיב יסודי וחשוב ביותר. יוצרים הדמיה של גודלם כדי לראות אם יהיה די מקום עבודה לנוחות בני המשפחה. התוספת החדשה יחסית היא אי שמאפשר הקמת משטחי עבודה נוספים בחלל המטבח וגם שטח אחסון נחוץ נוסף.

אפשר לבצע הדמיה של אי בצורת מלבן, מרובע או בעל קווים עגולים וכל זאת בהתאם לגודל שטחו של המטבח ולאפשרויות המעבר בין האי לבין מתחם הארונות. קיים צורך חשוב ליצור מעברים רחבים ונוחים כדי ליהנות מהפונקציונליות של המטבח החדש.

בשלב התכנון משתמשים בכל הטכנולוגיות החדשות  כך שיקלו על העבודה במטבח כמו טריקה שקטה של המגירות, הזמנת כמה מגירות רחבות המיועדות לסירים ושפע של רעיונות מקוריים שיהפכו את המטבח לנוח במיוחד.

newkit

כתוב/כתבי תגובה