שיפוץ מטבח בדירה שכורה

מגורים בדירה שכורה מצריכים תנאים אלמנטריים של היגיינה ונוחות, גם אם לא מדובר בדירה השייכת לגרים בה. אחד המקומות החשובים ביותר הוא המטבח שבו מכינים מזון לכל בני הבית ואם מרחב זה אינו נקי ונעים, הוא אינו מתאים להכנת מזון.

שיפוץ המטבח

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

שיפוץ יסודי של המטבח מהמסד עד הטפחות הוא פרויקט שגוזל זמן וכסף רב ולכן הוא לא רלבנטי בתחום הדירות השכורות אלא אם בעל הנכס דואג לביצוע הפרויקט בטרם כניסת הדיירים החדשים למגורים.

ההצעה הנכונה יותר לדירה שכורה היא שיפוץ מינורי של המטבח והנקודות החשובות בו במיוחד, כדי ליצור סביבת עבודה נקיה המאפשרת חיים נורמטיביים ופעילות קולינרית במטבח.

מומלץ לבצע סקירה של נראות המטבח ולתכנן טיפול רק בנושאים האקוטיים . לדוגמה אחת הבעיות היא משטח שיש שהוא סדוק או שבור . זהו נושא שמצריך טיפול ללא דיחוי כיוון שהמקום מסוכן ואפשר להיפצע וגם כיוון שלאורכם של הסדקים מצטברים חיידקים, לכלוך וזוהמה וזו סיבה מספיק טובה לפרק את השיש הלא תקין ולהתקין במקומו שיש או משטח מחומר אחר בשטח הקיים או אם יש אפשרות, להגדיל את גודלם הכללי של המשטחים כדי ליצור סביבת עבודה נוחה הרבה יותר.

ארונות המטבח

יש לבחון את מצבם של ארונות המטבח, בחלקם החיצוני ובחלקם הפנימי. אם קיימים ארונות שבחלקם הפנימי הצטברה קורוזיה, חלודה, קיימים שברים או כתמים של שנים רבות, זו בעיה הן של אסתטיקה והן של היגיינה. אי אפשר לאחסן בארונות הללו מזון אפילו כהוא ארוז בשקיות הרמטיות ובטח לא כלי אוכל שעליהם אוכלים. לכן ההמלצה היא להחליף או לחדש רק את הארונות הבעייתיים . ברוב המקרים הארונות כולם עשויים מעץ סנדוויץ’ ולכן הבעיה היא במיקומים בודדים .

אם מדובר בארון שיוצר מעץ פחות איכותי כמו MDF  ומצבם של כל הארונות בכי רע, אין מנוס אלא להחליף את כל קומפלקס ארונות המטבח.

אם הארונות בחלקם הפנימי תקינים אך החזיתות שלהם נראים רע, מלוכלכות מאד ואי אפשר לנקות אותן או הצטברה עליהן חלודה, מומלץ לפרק את כל הדלתות החיצוניות של הארונות ושל המגירות לשייף אותן ולאחר מכן לצבוע אותן בסוג צבע המתאים לעץ. אפשר לבחור בגוון בהיר או צבעוני המתאים לנראות המטבח כולו . בנוסף לכך, כדאי לרכוש ידיות אחיזה חדשות וצירים . לאחר שהצבע מתייבש היטב, אפשר להתקין בחזרה את החזיתות באמצעות צירים חדשים . הנראות המתקבלת היא ממש כמו מטבח חדש המאובזר בידיות בטרנד עכשווי.

תוספת של ארונות ומשטחי עבודה

מטבח קטן בעל משטחי עבודה קצרים הוא מאד לא נוח לעבודה השוטפת. אם קיים מקום שבו אפשר להוסיף ארון אחסון מול הארונות הקיימים, שאפשר יהיה למקם בתוכו תכולה של כלי מטבח, מזון, מוצרי חשמל קטנים כמו טוסטר או קומקום, זה יקל מאד על מצוקת האחסון . חלקו העליון של ארון זה ישמש כשמשטח עבודה וכך פתרנו בעיה נוספת.

אם קיים שטח לא מנוצל כמו לדוגמה בין המקרר לארונות המטבח או ביניהם לבין התנור, אפשר להזמין מנגר ארון שימלא בדיוק את השטח החשוף ולמקם בו ארון אחסון נוח לכל המוצרים שאין עבורם מקום . מכיוון שמדובר בארון חדש אפשר לתכנן אותו על פי צורך כך שחלקו יהיה בעל מדפים וחלקו בעל מגירות קטנות עבור סכו”ם, אביזרי אפיה, כלי בחישה וכו’ או לחילופין מגירות גדולות ורחבות עבור סירים, מחבתות וכו’.

המטבח הוא לב ליבו של הבית וחובה ליצור סביבת עבודה נקיה, היגיינית ונוחה במיוחד עבור כל בני הבית שמבלים בו פרקי זמן ארוכים בכל יום.

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה