מטבחים קטנים – כל היתרונות של מטבח קטן

עיצוב מטבח קטן הוא משימה לא פשוטה כיוון שלמרות גודלו הקטן של המטבח, הוא אמור להכיל את כל המוצרים הבסיסיים הנחוצים לנו לצורך הכנת ואכסון מזון.

רצוי להיעזר בשירותים מקצועיים של מעצב פנים או אדריכל שיכוונו אתכם מצד אחד לתכנן יחד מטבח קטן התואם את צרכי המשפחה ומצד שני להתאים אותו לאפשרויות הכספיות ולתקציב שהוקצה למטרה זו.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

קיימים כמה כללים אלמנטריים שיש ליישם בחשיבה הראשונית על עיצוב מטבח קטן.

מטבח שחור

השילוש הקדוש של מטבח

שלושת הפריטים החשובים ביותר במטבח קטן או גדול הם הכיריים, המקרר והכיור. הם אמורים ליצור ביניהם צורה של משולש רחב כך שיהיה קל לבני הבית לגשת מנקודה לנקודה אך שהמוצרים הללו לא יפריעו זה לזה. לדוגמה, שלא יוצר מצב שכשפותחים את דלת המקרר, דלת זו מפריעה למי שנמצא ליד הכיור או לחילופין נוגעת בכיריים.

לאחר שמיקמנו את שלושת הפריטים הללו, אפשר לתכנן את מיקומי ארונות המטבח על פי כמות הארונות הנדרשת במטבח קטן לאכסון כלי המטבח וכמות המזון המצויה בדרך כלל במטבח שלנו.

כדי לנצל את מלוא השטח במטבח קטן, כדאי להזמין בשטחים המתים על קירות המטבח, בגובה של מטר, גם ארונות מטבח קלפה ארוכים הנפתחים מלמטה למעלה. הארונות האלה מאפשרים לנו אכסון נוסף לפריטים שהשימוש בהם אינו תדיר או למוצרים שאנו רוצים להרחיק מהילדים ולכן השימוש בארונות גבוהים, פותר לנו כמה בעיות.

מטבח לבן

מטבח לבן עם קלפה

נראות המטבח אמורה להיות ברצף לנראות כלל הבית, וכחלק אינטגרלי מהסלון הסמוך אליו בדרך כלל. לכן, מומלץ לבחור צבעים בהירים התואמים את צבעי הסלון. קירות המטבח ייצבעו בצבעים נעימים שיצרו סביבה חמימה ומפנקת וצבעי ארונות המטבח יותאמו כך. השילוב של הצבעים הבהירים יהפכו את המטבח הקטן לחלקת אלוהים קטנה שנראית הרבה יותר גדולה ומרווחת הרבה יותר מגודלה במציאות.

בין הארונות התחתונים לארונות העליונים במטבח הקטן, אפשר להתקין מראות במקום כל אריחי הקרמיקה או במקום חלק מהם ואז אפקט הגודל מקבל משמעות אחרת, והמטבחים הקטנים הופכים לפתע למטבחים גדולים.

כדי ליצור מרחב גדול במטבח קטן, מזמינים בדרך כלל ארונות מטבח הצבועים בגוונים בהירים כמו לבן או שמנת, בוחרים טקסטורות יפות ומרגיעות על דלתות הארונות וידיות מיוחדות שיבליטו את הניגודיות בינן לבין הארונות אך עם זאת ייצרו הרמוניה של צבעים ונעימות.

מה לגבי משטחי עבודה במטבח קטן?

למשטחי העבודה יש השפעה גדולה על עיצובם של המטבחים הקטנים. הזמנת שיש בהיר או משטח עבודה כמו קוריאן שהנוכחות שלו במטבח הקטן מוסיפה לו המון הוד והדר, משטח ארוך, חלק בצבע לבן או צבע בהיר אחר יוצרת תחושה שקצהו של המשטח הוא במקום רחוק ושקיים משטח עבודה ארוך מאד שישרת את צרכי המשפחה במטבח.

הפונקציונליות במטבח קטן חשובה מאד ולכן יש להקפיד בעת הזמנת ארונות המטבח להתאים את גובה הארונות לגובהם של בני הבית כך שאפשר יהיה לעבוד במטבח בנוחות במשך פרקי זמן ארוכים ללא מאמץ מיוחד וללא הצורך בהתכופפות מתמדת כדי לבצע את המשימות השונות.

אי למטבח קטן אפשרי בהחלט! הנה דוגמא למטבח קטן יחסית שאי משדרג בו משמעותית את שטח העבודה:

מטבח קטן עם אי

במטבח קטן כל מרצפת חשובה ולכן כל שטח הרצפה אמור להיות מאורגן, נקי וללא פריטים שונים העלולים להפריע להסתובב או לעבוד בו. בתכנון המטבח, יש להקצות מראש מיקומים בגדלים הנכונים למדיח הכלים, לתנור, למקרר ולמיקרוגל. ועל משטח השיש להקצות מקומות, למכשירי החשמל הקטנים כמו טוסטר, מכונת קפה, מתקן מי שתיה וקומקום. כך שלמרות הימצאותם של המכשירים החשמליים על השיש יישאר משטח עבודה מספיק גדול למשימות היום-יום.

כך התוצאה המוגמרת של המטבח הקטן גם נראית יפה מאד, בני הבית מרוצים ממנה ונהנים מאד לשהות במטבח ולעבוד בו.

אולי גם יעניין אתכם:

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה