בחירת שיש למטבח כך תעשו זאת נכון

החלק המרכזי בכל מטבח הוא משטח העבודה שעליו גם מאחסנים מתקנים וציוד חשמלי. את הבחירה בשיש יש לעשות לאחר לקיחת שיקולים שונים בחשבון.

כשבוחרים נגרות למטבח ואת הארונות פתרונות האחסון חייבים לקחת בחשבון גם את משטחי העבודה כמובן, ולמקם אותם ביחס הנכון של החלל לפי הצרכים שלכם. עוד לפני שבוחרים שיש יש כמה פרמטרים שכדאי מאוד לשים אליהן לב כדי לבחור את המשטח שנכון לכם וישמש אתכם בצורה אמינה ויעילה.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

איך לבחור שיש למטבח?

  • בחירת חומרים נכונים – גם אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לקקנות את החומרים הכי יקרים, דעו כי יש חומרים שונים שאפשר להשתמש בהם וליהנות מהשיש העמיד והנוח לעבודה גם לשנים. יש חומרים סינתטיים שונים שאתם יכולים להזמין, ויש שיש שאינו יקר ויכול לשמש אתכם לצרכים שלהם הוא נועד. זה לא חייב להיות השיש היקר ביותר אלא שיש שיכול לעמוד בכל הדרישות המובנות מאליהן, כמו עמידות בפני חומרי ניקוי וחומרי הבישול, עמידות בפני חום וקור קיצוניים, עמידות בפני סכינים ומכשירים חדים ונוחות תחזוקה וניקוי. כשמדובר בעמידות מתכוונים למעשה לשיש שאינו גורם לספיגת החומרים השונים בתוכו ובכך מוכתם לשנים רבות כך שאינו ניתן לניקוי שוב. יש גם חומרים כמו נירוסטה וקרמיקה שיכולים להתאים בצורה נהדרת למי שאינו יכול להרשות לעצמו שיש ממש. שיש עלול גם להתרחב אם לא בוחרים אותו מחומר איכותי וזהו שיקול חשוב נוסף.
  • התאמה לעיצוב – סגנון העיצוב של המטבח חייב להיות מותאם ואחיד, וכך גם השיש חייב להתאים לשאר האלמנטים שיש בו. אם המטבח מעוצב בצורה הכי מודרנית שיש, השיש יכול להיות חתוך ומעוצב מחומרים ומצבעים שמתאימים לכך. זאת בניגוד לעיצוב מסורתי וקלאסי יותר, שבו השיש גם מוגבל מבחינת חומרי הייצור שלו וגם אינו יכול להתפרע מבחינת הצבעים והעיצובים שלו. השיש עצמו מוגבל ותחום בתוך מסגרת הארונות והנגרות, ומבנה הקאנט שתוחם אותו הוא חלק חשוב בשיקולי העיצוב שלכם – אם להוסיף שוליים או להשאיר פתוח, אם להניח אותו על פני כמה שיותר ארונות או להסתפק באי או בארונות שליד הקיר. שילוב השיש בעיצוב פתרונות האחסון יכול להיות אלמנט עיצובי בפני עצמו כמובן.
  • מרקם השיש – יש מרקמים שונים לשיש גם בתוך החומרים שמהם אתם בוחרים והם משפיעים מאוד על העיצוב ועל המראה של המטבח. אם אתם בוחרים שיש מעניין בעל מרקם גבישי וייחודי או בוחרים לשלב אותו עם חיפוי הקיר לידו בצורה מעניינת, רצוי שלא תגזימו בהזמנת האלמנטים האלה משום שהם עלולים להוסיף גודש ועומס בעיניים מעבר למה שנדרש. לפעמים השיש המעניין ביותר הוא שיש שיש להשתמש בו במידה מתונה יותר ולא לכסות את כל המטבח במראה הייחודי שלו כדי שלא יתפוס מקום בולט מדי. כמו כן, זכרו שמראה ייחודי אינו יכול לבוא על חשבון השימושיות שלו, כך שגם אם הוא יפה אבל לא ממש נוח לעבודה לא כדאי לבחור בו בכל זאת, אם אתם בשלנים חובבים.
  • תקציב – אם התקציב שלכם למטבח עצמו מוגבל עשו רשימת סדר עדיפויות והחליטו מה חשוב לכם יותר כעת, אם הארונות כולם או משטחי העבודה ולפי זה תוכלו להכניס בהדרגה את כל האלמנטים שחשובים לכם למטבח לפי ההתקדמות שלכם בתקציב. זה יכול לעלות לכם כמה מאות שקלים למטר או אלפי שקלים ליחידה וזהו השיקול שלכם מה נוח לכם כעת.
  • משטחי עבודה לחובבי בישול אינטנסיביים – אם אינכם מנוסים בבחירת שיש אבל אתם יודעים שאתם בשלנים חובבים, הקשיבו למומחים שמתאימים לכם את השיש שנוח ונכון יותר לעבודה שלכם. זה חייב להיות שיש שיהיו לו כל התכונות שנדרשות ממנו כדי לא להתלכלך ולא לספוג בקטריות וזיהומים, אלא שיש שהוא סוס עבודה רציני שאינו מזדהם ואינו מתכער עם הזמן. כך שתוכלו לעבוד עליו בבטיחות ותוך שמירה על היגיינה מרבית. אחרים יוכלו לבחור בשיש ייצוגי יותר שאינו מחייב שמירה מוקפדת עליו משום שממילא לא תעשו בו שימוש רב.
  • אחריות יצרן – אל תקנו שיש ללא אחריות מינימלית הגיונית. זו תהיה הוכחה שהיצרן אינו מאמין באיכות המוצר שלו ולכן אתם עומדים להחליף אותו בתוך כמה שנים.
  • בחירת המתקין וקבלן – רק אדם מקצועי שלוקח מידות, מוודא שהארונות שלכם מפולסים ועושה עבודה מדויקת הוא האיש שלו אתם צריכים להקשיב. ודאו שהקבלן שלכם עושה את כל הדברים האלה ומבטיח לכם עבודה מקצועית ללא רשלנות וללא פספוסים. כמו כן, ודאו שהשיש שלכם ישר ואינו עקום או תלוי לא נכון על פני הארונות משום שכך הוא לא יחזיק מעמד. השיש חייב להיות מיושר ומוצמד לארונות ללא חלקי יישור כמו פיסות עץ שמשלימות את החסר במקום לעבוד על ארונות ישרים. הצעת המחיר שתקבלו אמורה לכלול את פירוט העבודה ואת מספר הפעמים שיבואו לקחת מידות כדי לוודא שדבר לא השתנה ושהשיש ייחתך במדויק. כמו כן, ודאו שהם מתקינים את השיש נכון ובמקצועיות ומעניקים אחריות לעבודה.
newkit

כתוב/כתבי תגובה