4 טריקים ליצירת מרחב במטבח קטן

בדירות וגם בבתים רבים המטבח הוא חלל קטן. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שלפני שנים רבות, כאשר היו בונים, המטבח היה אזור מופרד משאר הבית, בשונה מהיום, תקופה בה רוב המטבחים הם חלק בלתי נפרד מהסלון מה שיוצר סוג של Open Space. פעם היו מבשלים ומוציאים את האוכל החוצה אבל היום זה לגמרי שונה, היום האורחים שלנו הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחווית בישול קולינרית ויוצאת דופן. היום הבישול הוא Show ולכן גם המטבח חייב להיות כזה. 

אם גם אתם מרגישים שהמטבח שלכם קטן מדי ואתם רוצים להרחיב אותו או לחילופין רק ליצור תחושה שהוא גדול יותר, הנה 4 טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה!

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

טיפ מספר 1: מקמו ארונות לאורך הקיר ולא לגובה

כמעט כל משפחה צריכה כמה שיותר מקומות אחסון. האחסון במטבח דרוש לנו לצורך אחסון מוצרים יבשים, צלחות, כוסות, סכום ועוד. לכן, שמדובר במטבח קטן האחסון הופך לאלמנט קריטי אפילו יותר. כדאי לתכנן את הארונות לאורך כל הקיר ולא לגובה מה שיכפיל את שטח האחסון שלכם ויאפשר לכם למקסם את הפוטנציאל הקיים בחלל. היום יש מגוון עצום של פתרונות אחסון יצירתיים שאפשר לשלב במטבח גם בלי קשר לארונות ולמגירות. 

טיפ מספר 2: בחרו צבעים בהירים

חוק יסוד בחללים קטנים מבוסס על הרעיון לעשות שימוש בחומרים בהירים שנותנים אשליה של מרחב. בחרו חזיתות של ארונות, משטחים וחיפויים בהירים בצבעים כמו פנינה, שמנת ולבנת. כדאי שגם צבעי הקירות יהיו בהירים וכך המטבח גם יהיה רגוע יותר. 

טיפ מספר 3: נצלו כל פינה

כשיש מעט מקום חייבים לנצל גם את הפינות וכל סנטימטר שיש בהן בצורה המיטבית. יש היום מגוון רחב של פתרונות אחסון ופרזול, אופציה לשלב תריסים לשימור אחסון פינתי, מתקני סל נשלפים ועוד. 

טיפ מספר 4: חלל מודולרי

עשו שימוש ברהיטים ופרזולים מודולריים שיכולים להשתנות לפי הצורך שלכם כמו למשל משטח עבודה שהופך לשולחן אוכל, אי שגדל בזמן ההכנות וקטן שמסיימים ועוד. 

דברים נוספים שיכולים לעזור לכם להגדיל את המרחב הוא לשבור קיר שמפריד בין המטבח לסלון. במידה וזה מתאפשר מבחינה תקציבית, הרבה פעמים שווה להשקיע בשבירה קיר ואפילו חלק ממנו מה שיצור חלל רחב וגדול יותר. במידה ויש קיר שלא ניתן להוריד, לעתים ניתן להוריד רק חלק ממנו ואז לעשות שימוש בעמוד למגוון של מטרות כמו למשל הקמת בר ישיבה גבוה בדירת רווקים או אפילו ליצור סוג של אזור הכנות נפרד. 

חברת Newkit מתמחה בעיצוב ותכנון מטבחים, שיפוץ וחידוש מטבחים קיימים. הצוות שלנו ישמח לסייע ולייעץ לכם בכל שלבי התכנון ולשנות את המטבח הקיים למטבח החלומות שלכם בתקציב נוח מבלי לקרוע את הכיס.

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה