שיפוץ מטבח או החלפת מטבח ישן במטבח חדש – מה עדיף, יצאנו לבדוק

המטבח הוא אחד החדרים היותר חשובים בבית כאשר לעיתים מבלי לשים לב אנו מבלים בו שעות על גבי שעות במהלך היום. אנו שותים בו את הקפה של הבוקר, מכינים בו את הארוחות, אוכלים בו את הארוחות שאנו מכינים ולפעמים סתם יושבים על הבר שבו וקוראים עיתון או ספר. לכן, חשוב מאוד שמעבר לעובדה שהמטבח יהיה פרקטי מבחינת העבודה בו הוא גם יהיה נעים ונוח לישיבה היות ואנו מבלים בו זמן רב. 

כאשר אנו רוצים לשפץ את המטבח תמיד עולה השאלה אם כדאי לבצע שיפוץ מטבח או החלפת המטבח הישן במטבח חדש ומה עדיף בסופו של יום בהיבט של עלויות והשקעה וגם בהיבט נוחות אישית. לכן החלטנו לעשות לכם סדר בדברים. כיום יותר ויותר משפחות נוטות לכיוון של שדרוג או שיפוץ המטבח הקיים במקום להחליף לגמרי את המטבח דווקא מהסיבות הבאות.  

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

סוגיית העלויות

אין ספק שהעלויות של שיפוץ מטבח משחקות תפקיד משמעותי מאוד בהחלטה שלנו האם כדאי לשדרג את המטבח הקיים או להחליף אותו במטבח חדש לגמרי. העלות של החלפת המטבח הישן בחדש תנוע בין סדרי גודל של עשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים כאשר מה שיכריע את הסכום המדוייק יהיה כמובן רמת הגימור והמוצרים אותם נבחר למטבח אבל בהחלט מדובר בעלויות גבוהות. מאידך עלות של שדרוג המטבח הקיים ושיפוץ מן היסוד על התשתית הקיימת תעלה רק עשרות אלפי שקלים ולכן נחשבת לדרך האקונומית יותר במידה ואתם מוכרחים להחליף את המטבח שלכם כי הוא כבר לא מתאים לכם או לא משרת אתכם בצורה טובה כפי שעשה בעבר. שדרוג המטבח יעזור למשפחה להנות ממטבח אופנתי, חדשני ונוח לשימוש שמתאים לצרכים שהגדרנו מראש לפני השיפוץ מבלי להיכנס לעלויות שיפוץ גבוהות מידי.  

שדרוג המטבח לפני מעבר דירה 

אנו נתקלים במשפחות רבות שמעדיפות דווקא לשדרג את המטבח הקיים שלהן מסיבה אחת פשוטה, והיא כי הם עתידים לעבור דירה בעתיד הקרוב או לבנות בית ולכן הם לא רוצים להיכנס להשקעה גדולה מידי אך הם בכל זאת רוצים לשדרג את המטבח. מדובר במקרים של משפחות שיודעות כי בשנים הקרובות הם רוצים לעבור לדירה גדולה יותר מסיבות כאלה ואחרות אך עד אז הם הבינו כי הן חייבות לבצע שדרוג של המטבח על מנת שיהיה נוח לעבוד עד המעבר אך גם נעים למשפחה לבלות בו זמן בין אם זה בישיבה בארוחות משפחתיות ובין אם זה בהכנת הארוחות. בנוסף שדרוג המטבח יעלה באופן ניכר את ערך הדירה וכך שנרצה למכור אותה נוכל לעשות זאת במחיר גבוה יותר עקב השדרוג שעבר המטבח. 
במידה ומדובר בהשקעה לטווח הארוך, אין ספק כי עדיף לשפץ את המטבח ולהחליפו בחדש אך אם מדובר במשהו זמני וקבלת החלטה משיקולים תקציביים, גם שדרוג המטבח הקיים יכול לשפר את איכות חיינו באופן ניכר.

newkit

כתוב/כתבי תגובה