מטבח חדש או מחודש? היתרונות והחסרונות של כל החלטה

כולם רוצים מטבח מושלם בבית. במשך שנים עובדים במטבח מסוים ואז קורה שפתאום הטעם העיצובי או תנאי הבית משתנים ובהתאם לכך מחליטים לשנות ולשפץ את המטבח. 

המטבח – הלב של הבית

המטבח הוא אחד החללים המרכזיים והחשובים בבית. ארוחות, בישולים ותנועה ערה של בני הבית בכל שעות היום והלילה הן פעולות המתרחשות בו באופן שוטף. לכן, יש לעצב את המטבח בצורה נכונה ובהתאמה מלאה לצרכי כל בני הבית. לפני תחילת השיפוץ, כדאי לחשוב על סגנון המטבח שאתם רוצים מבחינת הטעם שלכם, ההעדפות, הנטייה העיצובית וכמובן, התקציב. מכיוון שהמטבח הוא הלב הפועם של הבית, אל תתפשרו על איכות וחשבו מה יותר משתלם לכם בסופו של דבר, מטבח חדש או מחודש? היתרונות והחסרונות של כל החלטה, לפניכם. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

מטבח חדש

כשבונים מטבח חדש יש המון רעיונות שעל הנייר נראים יפים, אולם בפועל כשמעצבים מטבח חשוב לשקול היטב אם הרעיונות הללו יתנו מענה אופטימלי. שיפוץ מטבח כולל את כל מה שצריך החל באינסטלציה וחשמל, קירות ועד ארונות ומשטחי עבודה.

זה גם היתרון העיקרי במטבח חדש, רבים בוחרים לעצב את המטבח מחדש לפי טרנדים עדכניים וכל חלל המטבח משתנה בהתאם לרצונם עד כי אין זכר למטבח הישן. כל המטבח הקודם נהרס ועובר שיפוץ עמוק בדרך להפוך למטבח החלומות שלכם.

יתרון נוסף הוא החומרים. חיפוי הקירות, הרצפות והארונות משתנים לגמרי וזה יכול להיות מכל חומר שאתם אוהבים ומתאים לסגנון שאתם רוצים. מדובר בחומרים איכותיים שעל מטבח חדש גם מבטיחים עמידות לאורך זמן.

החיסרון העיקרי במטבח חדש הוא עלותו הגבוהה שנעה החל בכמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים ולזה מתווספים החסרונות של זמן שיפוץ ארוך ומתמשך ובלגן שמתלווה לתהליך.

מטבח מחודש

אחת לכמה שנים אנשים מרגישים שהם רוצים לעשות שינוי ולהתחדש במטבח חדש בין שהמטבח כבר במצב בלאי ובין שסתם בא להם לחדש את העיצוב לפי צרכים משתנים. יש מגוון אפשרויות לחידוש המטבח לפי הצורך ולפי התקציב הכוללים את כל השיפוץ של מה שאפשר לשפץ בלי להחליף תשתיות ומבלי להרים את הרצפה ולשבור קירות וארונות. 

היתרון המשמעותי ביותר במטבח מחודש הוא העלות שהיא כרבע מעלות מטבח חדש והחיסכון הכספי הוא עצום כאשר יחד עם זמן העבודה המועט שדורש מטבח מחודש זה מעצים את היתרון שכן תהליך חידוש המטבח מסתיים מהר יותר, ואתם מצדכם מוותרים על פחות ימי עבודה שגם זה בסופו של דבר נכנס לעלויות המטבח.

החיסרון במטבח מחודש הוא שצריך להתחשב בשיקולים של מקום ומידות הקיימות ולא קיימת אפשרות לשינויים מהותיים במידות.

מטבח חדש או מחודש? היתרונות והחסרונות של כל החלטה הם משמעותיים וכדאי לקחת אותם בחשבון.

newkit

כתוב/כתבי תגובה