מטבח קטן? כך תגדילו אותו באמצעות אפקט המראה

אם עברתם לבית או דירה חדשים או שאפילו החלטתם לחדש או לשפץ את המטבח הקיים ומראש אתם יודעים שהחלל שברשותכם קטן, במדריך הקצר הבא תקבלו ידע, כלים ורעיונות שיעזרו לכם ליצור אשליה של מטבח גדול יותר. ברגע שאנחנו מסדרים את המטבח שלנו באופן פונקציונלי שנותן מענה מלא לצרכים שלנו, כבר הכל נראה אחרת. כדי שיהיה לכם נוח לעבוד במטבח מאוד מומלץ לשים לב שהמרחק בין הכיור, המקרר והכיריים הוא סביר. 

מהו אפקט המראה ואיך הוא יכול ליצור תחושה של מטבח גדול ורחב?

למראות יש תפקיד מאוד חשוב בעיצוב פנים. תליה של מראה בגודל ובמקום הנכון יכולה לשנות לגמרי את המראה של המטבח שלכם ואפילו את התחושה שנוצרת ברגע שנכנסים אליו. המראה יוצרת אפקט אשלייתי של מרחק ועומק, עוזרת לנו להסתיר פגמים ויחד עם זאת תורמת רבות למראה העיצובי. יש כל כך הרבה סוגי מראות ולכן חשוב לבחור מראה לפי המיקום, גודל הקיר וכמובן העיצוב שבחרתם. למסגרת המראה יש גם כן משמעות ואם המטבח שלכם מתוכנן בעיצוב כפרי, כדאי לבחור מראה עם מסגרת עץ. לעומת זאת אם בחרתם במטבח מודרני או קלאסי, בחרו מראה עם מסגרת בגוונים של לבן, שחור או אפור מחומרים נקיים. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

טיפים נוספים לעיצוב מטבח קטן 

במידה ויש אפשרות מאוד מומלץ לפתוח את חלל המטבח ולחבר אותו ביחד עם הסלון או ליצור המשכיות בין המטבח לבין פינת האוכל. ברגע שהמטבח שלנו נמצא בתוך כמה קירות סגורים זה מייצר תחושה של חלל קטן ולא ”נושם“. 

אחסון הוא שם המשחק

כולנו מבינים את החשיבות של אחסון חכם הן באופן כללי והן באופן ספציפי בחלל המטבח. ככל שמעמיסים יותר מכשירי חשמל ומוצרים על משטחי העבודה, ככה המטבח הופך עמוס ולא נוח לעבודה. נסו לשלב פתרונות אחסון חכמים, מגירות וארונות למשל באי של המטבח וכך יהיה לכם חלל מרווח, נקי ונוח לעבודה. היום יש מגוון של פתרונות אחסון למטבחים שפשוט עושים את החיים להרבה יותר קלים. 

בחרו צבעים בהירים

לבחירת הצבעים יש משמעות וחשיבות אדירה שמשפיעה על איך שהחלל נראה. אם החלל קטן, פחות מומלץ ללכת על גוונים כהים, אלא להיפך, בחרו בגוונים בהירים כמו לבן, שמנת, אפור בהיר, צבעי פסטל וכל מה שבעצם יפתח את החלל ויתן תחושה של מרחב. אם בכל זאת חשוב לכם להכניס למטבח צבע, תמיד תוכלו לעשות זאת באמצעות אביזרים משלימים כמו מכשירי חשמל, פינת האוכל, כריות וחיפויים גיאומטריים מעניינים. 

לפרטים נוספים אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר. המומחים של NEWKIT תכננו ועיצבו כבר מאות מטבחים קטנים וגדולים. נשמח לסייע לכם בתהליך התכנון וחידוש המטבח שלכם שלב אחר שלב משלב היעוץ, דרך בחירת החומרים ועד הסיום.

newkit

כתוב/כתבי תגובה