מטבח מונגש לבעלי מוגבלויות, לכולם מגיע לבשל ולאכול בנוחות

קו החשיבה שלנו הוא לייצר מטבחים שמתאימים באופן ייעודי לכל קהל יעד, כדי ליצור נוחות מקסימלית במטבח לכל דייר בבית.

מטבח לבעלי מוגבלויות 

בעלי מוגבלויות שאמורים לבשל במטבח, להכין לעצמם שתייה, לאפות, להכין סלט ירקות וכו’, זקוקים לתנאים שונים מאלו הקיימים במטבחים רגילים ולכן יש לתכנן אותם מראש בדרך אחרת. יש להביא בחשבון שאדם שיושב על כיסא גלגלים הוא בגובה זה ולכן יש להתאים את כל המבנה סביבו לגובה הנדרש.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

ההנגשה היא שאדם זה יוכל להגיע לכל מקום ברחבי המטבח, להפעיל כל מכשיר ולהיות מסוגל לבצע הכול בכוחות עצמו ללא סיוע של אנשים נוספים.

חיי היום יום במטבח המונגש

כדי לאפשר זאת מייצרים בדרך כלל משטח שיש מעוגל וכך האדם יכול להגיע לכלים שנמצאים בכיור כדי לשטוף אותם והוא גם מסוגל להגיע לברז, כך שהוא יכול להפעיל אותו. כמו כן הכיריים יותקנו על גבי השיש וכך הוא יוכל להפעיל ולכבות את הלהבות או לסגור את החום אם מדובר בכיריים אינדוקציה. 

כל כלי האוכל והמזון במזווה יהיו מסודרים בצורה נגישה ותהיה אפשרות לפתוח כל ארון בדרך ייחודית כמו לדוגמה על ידי משיכה של ידית מאסיבית, פתיחה חשמלית, או שליפה של יחידת אחסון כך שאפשר להוציא מוצר מסוים. 

בעת תכנון הנגשת תנור האפייה, ממקמים אותו במיקום נמוך כך שאפשר יהיה לפתוח את הדלת בקלות וגם להוציא את התבנית החמה ולהניח אותה על המשטח הייעודי לכך וזאת בלי לקבל כוויות ובדרך נוחה ואפשרית. 

חשיבה על פתרונות פונקציונליים 

תכנון של מטבח מונגש אינו עניין של מה בכך ואנחנו כל הזמן מחפשים את הפתרונות הנוחים והפונקציונליים ביותר לציבור זה. לכן אנו משתמשים באלמנטים חדשניים וברעיונות מקוריים כדי שהאדם המוגבל יחוש שהוא יכול לבצע את כל הפעולות הנדרשות לביצוע במטבח באופן עצמאי ללא צורך בעזרה של אדם אחר. הימצאותו של מטבח מונגש מעניק תחושה טובה מאד לאדם המוגבל והוא חש סיפוק רב מהעובדה שהוא מסוגל לדאוג לעצמו.

בשלב התכנון אנו נפגשים עם האדם המוגבל ומבינים ממנו מהם דפוסי ההתנהלות שלו, מהן המוגבלויות שלו ומה האפשרויות התנועה שלו ובהתאם לכך בוחנים ובוחרים את האפשרויות המתאימות ביותר עבורו. 

בשנים האחרונות נכנסו לשוק אלמנטים חדשים שמסייעים מאד למטרה זו, אשר לא היו קיימים בעבר. לכן אנו מנצלים את הטכנולוגיות החדשות לטובת אפשרויות הנגשה שיתאימו למגבלות השונות וזאת לשביעות רצונם של המוגבלים שנהנים מכל רגע במטבח.

אם גם אתם זקוקים למטבח מונגש, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נתכנן, נייצר ונתקין עבורכם מטבח מעולה למטרה זו. השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשמח לתאם אתכם פגישה שבה נציג בפניכם את מלוא האפשרויות הקיימות עבורכם. 

newkit

כתוב/כתבי תגובה