כמה טיפים להפוך את המטבח לנעים ויפה יותר

התחזקות המגמה לשפר את איכות החיים שלנו באה לידי ביטוי גם בעיצוב הבית והסביבה הקרובה. במקום לברוח למקומות יפים ומעוצבים מחוץ לבית, אנחנו מקבלי השראה ועידוד לעצב את הבית שלנו ואת הגינה או החצר כך שלא נרצה כלל לצאת מהבית אלא ליהנות מכל מה שיצרנו בהתאם לטעמנו ולסגנון האהוב עלינו. סלונים נוחים ומעוצבים, מטבחים יפים, חדרי שינה מזמינים וחדרי אמבטיה מפנקים משתלבים זה בזה ויוצרים בית מעוצב ונעים.

חשיבות המטבח ועיצובו הנעים

המטבח, בהיותו מרכז רוחש פעילות כל הזמן הוא החדר המועד ביותר לפורענות באשר לעיצוב, משום שאנשים מתקשים לשלב בין הפונקציונליות והנוחות שלו לבין העיצוב היפה והנעים שיכול היה להיות לו. אין סיבה להתפשר ואפשר בהחלט ליישם כמה וכמה דרכים להפוך מטבח לנעים וליפה יותר. אנחנו רוצים שיהיה לנו נחמד להיכנס אליו ולרצות לבשל ולארח בו ואנחנו רוצים שיהיה חכם ומעוצב בצורה שתקל עליו לעבוד בו. זה אפשרי כל עוד שמים לב לכמה דברים.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

כמה טיפים להפוך את המטבח לנעים ויפה יותר

יופי ונוחות יכולים ללכת יחד, אבל חובה להתאים את העיצוב לסגנון העבודה שלכם

יש מטבחים יפים לעין שאינם נראים מזמינים לבישול ולאירוח. אם כי יכול להיות שזהו עניין של טעם וסגנון בלבד, ויש אנשים שמטבח עתידני והייטקי נוח להם לעבודה למרות הניכור שהוא משדר. הטיפ הראשון לשיפוץ מטבח נעים הוא לדאוג לכך שבאמת היופי לא יבוא על חשבון הפונקציונליות, לא משנה כמה הגימיק העיצובי נראה לכם הכרחי. כלומר, נצלו את החלל כך שאלמנטים עיצוביים לא יבואו על חשבון שטחי האחסון ומשטחי העבודה, ושחומרים מיוחדים שמהם עשוי המטבח לא יגרמו לכם לחשוש לעבוד בו. זה נכון בנוגע לחומרים כמו זכוכית או עץ שאינו מוגן, וצבעים בהירים שאתם פשוט יודעים שלא יחזיקו מעמד זמן רב בניקיונם הבוהק משום שאתם מאלה שעובדים כך שאחר כך חייבים להקדיש הרבה זמן לניקיון.

תכננו טוב יותר את חלוקת החלל שלכם

האתגר הגדול ביותר יכול להיות חלוקת החלל מחדש למטבח שלכם, כאשר הוא הכי קטן שבעולם. במקרים כאלה עליכם לקבוע סדר עדיפויות ולהחליט מה נשאר במטבח ומה יוצא ממנו. אם המטבח שלכם קטן כל כך שאפילו המקרר תופס מקום, זה הזמן להחליף מקרר לגודל סביר יותר או להוציא אותו מהמטבח במהלך עיצובי שירחיב אותו למעשה, ויהפוך מרפסת שירות או חלק מהפרוזדור או פינת האוכל הצמודה לחלק מהמטבח. זה חשוב במיוחד למי שמתקשה לחשוב מחוץ לקופסה של חלל המטבח, משום שהצעד הבא הוא להתחיל לנצל כל סנטימטר פנוי על הקירות ומשטחי העבודה וגם בארונות. יש היום פתרונות מעולים לחוסר מקום במטבח כך שתוכלו להחביא בארונות הכל אם רק תתחילו להוסיף מסילות למדפים נשלפים, או לתלות בתוך הארון כל מיני דברים שמנצלים את החלק העליון של התא שעד היום לא נעשה בו שימוש. תתפלאו לדעת כמה דברים אפשר לשכלל במטבח כדי שיהיה יפה ונעים יותר.

כמה טיפים להפוך את המטבח לנעים ויפה יותר

החליפו תאורה

כבר מזמן לא חייבים להיתקע עם נורת הפלואורסנט המרכזית והלבנה שאינה מספקת באמת אור יעיל לעבודות בערב. גופי תאורה מודרניים יותר ובמחירים בהחלט נוחים יכולים להיות מחולקים לפי אזורי עבודה, ואז תגלו עד כמה נוח לעבוד לאורם כאשר הם ממקדים את האור ישירות אל משטח העבודה שלכם. זה גם יוצר אווירה רכה ונעימה יותר מאשר האור הלבן והמסנוור.

צבעים הם חלק חשוב מיצירת האווירה

מטבח לבן הוא נהדר אבל כאמור, לא מתאים לכל אחד, עם זאת, לכולנו יש הרבה לבן במטבח גם כאשר הארונות בצבעים אחרים, משום שנהוג להשאיר קירות בלבן כדי להימנע מצביעה נוספת. לפעמים דווקא הצביעה היא זאת שהופכת את המטבח לנעים יותר משום שלצבעים יש השפעה מרגיעה עלינו. חשבו על מסעדה איטלקית עליזה שבה הצבעים חמים והמפות באדום לבן מפתה, כמה כפרי ונעים שם. זוהי בדיוק הפסיכולוגיה של הצבע שעובדת עלינו ולכן חשוב להכניס את הצבע המתאים לכם שיכניס אתכם לאווירה נכונה.

אביזרים ביתיים

הכניסו למטבח את הציורים של הילדים, העבודות מחוג קרמיקה, הסלים מקש שקניתם בטיול, פסלוני תרנגולות או וילונות תחרה, כל אלה חלק מהאביזרים החשובים שבלעדיהם אין אווירה נכונה במטבחים יפים שחסרים אותה.

newkit

כתוב/כתבי תגובה