פריט אספנות: איך ניתן לשדרג מטבחים ישנים?

מטבח חדש הוא ללא ספק כיף גדול אבל שידרוג של מטבח ישן והפיכתו למטבח מעוצב ורענן יכול להיות מאוד מספק וללא ספק הרבה יותר חסכוני. אז איך לשדרג מטבח ישן שכבר אבד עליו הקלח? אספנו מספר עצות, רעיונות וטיפים שתוכלו להכיל על מטבח ישן ולגרום לו לשדרוג וריענון המראה והעיצוב. אמנם, שדרוג מטבחים על ידי חברה המתמחה בכך אינו גבוה בדרך כלל וכולל את כל מה שנחוץ להחליף ולשדרג בלבד, אבל אתם יכולים לעשות זאת גם לבד. כאשר המטבח שלכם נראה לכם ראוי לשינוי, שאלו את עצמכם כמה דברים לפני שיפוץ מטבחים ישנים שאולי תרצו לבצע:

  • ראשית, בדקו האם כל מה שאמור לעבוד אכן עובד או שאתם צוברים קלקולים ותקלות שנערמים עד שפשוט נשבר לכם ואתם מחליטים ש”די, חייבים לשדרג את המטבח”.
  • שנית, בדקו מה התקציב שלכם והתחילו להכין רשימות של כל מה שנחוץ לכם. בדקו כמה עולה כל דבר והתחילו להכין חלופות לכל מה שחדש. אולי נחוץ לכם רק מקרר חדש אבל אפשר למצוא אותו יד שנייה או במחיר מיוחד משום שהוא מתצוגה? אולי נחוץ לכם רק תיקון קל של משהו והוספת אביזר שממש מתחשק לכם וישדרג את המטבח וירענן את העיצוב בצורה משמעותית?
  • סדר העדיפויות של שדרוג המטבח והחידוש שלו ישלח אתכם כעת להכין תכנית עבודה, בה תקבעו בדיוק מי עושה מה, מה קונים חדש ומה משאירים ואולי מתקנים והתחילו לעבוד על חידוש המטבח.

למה לשדרג מטבח ישן?

ראשית, יש לדעת כי חידוש מטבחים ישנים מומלץ כאשר יש כבר בעיות תחזוקה שגולשות לעבר בעיות של תפקוד ותפעול המטבח. יש לזכור שהמטבח חייב להיות היגייני ולעמוד בכל דרישות התחזוקה התברואתית כדי שלא ייגרמו בעיות בריאות. כמו כן, יש לזכור שכל מה שאינו מתוחזק היטב מבחינת מים, חשמל וגז עלול לגרום לבעיות בטיחות מסכנות חיים. כאשר אתם נתקלים בבעיה כזאת שמסכנת חיים כבר אי אפשר להתפשר יותר ומומלץ להתחיל לשפץ ולחדש את המטבח.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

פריט אספנות: איך לשדרג מטבח ישן
עם מעט תקציב ועם הרבה דימיון – איך לשדרג מטבח ישן?

מה אפשר לשפץ לבד בתקציב נוח?

  • צביעה – היום אפשר לצבוע כל דבר ובצבעים שמתאימים לחומרים שונים וללחות גבוהה. אפשר לצבוע את הקירות, המשקופים, משטחים שונים, שולחן אוכל, דלתות של ארונות, אריחים ומכשירי חשמל כמו מקרר. כל מה שיש לעשות זה לבחור את הצבע הנכון והבטיחותי עבור אותו משטח שבחרתם לצבוע ולהתחיל לעבוד. אפשר גם להוסיף אלמנטים עיצוביים שונים כמו מדבקות בסגנונות שונים לחיפויי הקיר והרצפה, לאריחים, למכשירי החשמל, לדלתות, לחלונות וגם לקירות. זה יראה יותר מעודכן ועכשווי וישדרג את המטבח עם מראה מעוצב ורענן. תוכלו להתפרע ואפילו לצבוע את המטבח בשחור.
  • החלפת משטחי העבודה בלבד – אם המשטחים כבר ישנים, סדוקים וצברו במשך הזמן זוהמה ושברים שלא מאפשרים יותר עבודה במטבח, זה הזמן להחליף את משטחי העבודה במטבח. יש היום חומרים יעילים ומודרניים שלא עולים הרבה, למקרה שאין לכם תקציב להחליף לשיש טבעי ויקר.
  • החלפת תאורה ומכשירי חשמל – לפעמים המטבח עצמו נהדר וכל מה שצריך להחליף זה את כל מה שקשור לחשמל. כלומר, להציב גופי תאורה יעילים וחסכניים יותר בכל מיני נקודות שבהן עובדים וצריכים את התאורה ממוקדת. לפעמים כל מה שצריך להחליף זה רק את המיקסר ומערבל, שאפשר להחליף אותם למעבד מזון שכולל הכל. מקרר אפשר להחליף למוצר חדש אבל יכול להיות גם יד שנייה, ואם אינכם זקוקים עוד למקרר הגדול תשמחו לפנות מקום ולהחליף למקרר קטן יותר ומעוצב יותר שיתאים בדיוק למה שנחוץ לכם כעת.
  • החלפת דלתות וחזיתות הארונות – אם רק הדלתות של ארונות המטבח מעצבנות אתכם כי הן כבר לא עובדות כמו שצריך ונראות רע, אפשר לשדרג מטבח רק על ידי החלפת דלתות אלה ולפעמים גם שינוי מסויים של החלוקה הפנימית בהם. במקרים כאלה, אפשר לנצל את השדרוג כדי להחליף את המסילות שיש למגירות כדי שיחליקו יותר בקלות ולהוסיף מסילות למדפים כדי להפוך אותם למדפי שליפה. זה הופך את המטבח ליעיל יותר והעבודה בו הופכת לקלה ונוחה. זה כשלעצמו משדרג את המטבח בצורה משמעותית.
  • אבזור יכול לשדרג מראה של מטבח בקלות – אם חסרים לכם אביזרים שונים שיכולים להקל עליכם במטבח, כמו אביזרי אחסון ומתלים שונים שחוסכים לכם מקום על משטח העבודה או בארונות, זה הזמן לתלות אותם. אפשר גם להוסיף טקסטילים שונים מסביב כדי להפוך את המטבח לחמים ומזמין יותר.
  • הוספת ארונות ניידים – בחללים שונים במטבח אפשר להוסיף ארונות ניידים שאינם חלק מארונות המטבח. אלה ארונות שאפשר להרכיב לבד או להזמין לפי מידות כדי להשלים את החסר. ארון נייד שדרך כלל יהיה על גלגלים לניוד ברחבי המטבח ויאפשר עוד משטח לעבוד עליו. בכל מקרה זה ייראה נחמד אם תבחרו בארון שמוסיף אסתטיקה לחדר, מתכתב עם העיצוב הכללי של המטבח ועוזר לכם לשמור על הסדר.
newkit
Latest posts by newkit (see all)

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה