טיפים לתחזוקת והארכת חיי המטבח

אנחנו בחברת Newkit חידוש מטבחים הבנו מזמן שאין צורך לבצע שיפוץ כללי ומקיף של המטבח כאשר אתם מבצעים שיפוץ כללי לבית. במקרים רבים המטבח נבנה על יסודות טובים וכל מה שהוא צריך הוא שיפוץ קוסמטי בכדי להיראות חדש ומשודרג. אין ספק כי המטבח הוא אחד החלקים בבית שצוברים בלאי רב עם השנים ולכן הבלאי הטבעי שלו גבוה יותר משל חדרים אחרים בבית.

במטבח אנו עמלים שעות רבות, עובדים בו, מלכלכים אותו ולא תמיד משקיעים כמו שצריך בנקיון שלו ובתחזוקה השוטפת שלו מה שהופך את הבלאי שלו למהיר יותר. לכן אנחנו ב- Newkit חידוש מטבחים החלטנו לתת לכם מספר טיפים לתחזוקת והארכת חיי המטבח שלכם. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

שימוש נכון בנגרות

אחד החלקים בהם המטבח צובר בלאי רב, ואנו רואים זאת היטב במטבחים אותם אנו נקראים לשפץ ולשדרג, אלו הם דווקא ארונות המטבח והמגירות שלו. הסיבה המרכזית לבלאי הגבוה דווקא בחלקים האלו של המטבח היא משום שאנו פותחים וסוגרים את המגירות והארונות פעמים רבות במהלך היום ולעיתים אף טורקים אותם, מה שהורס בטווח הארוך את המסילות, הצירים והמנגנונים של הארונות והמגירות במטבח. לכן, כאשר אנו מבצעים שדרוג מטבח אנו תמיד ממליצים להתקין על גבי הארונות והמגירות של המטבח מנגנון לטריקה איטית ושקטה שתורמים לעובדה שאנו יכולים לעבוד במטבח כפי שאנו רגילים, כולל לטרוק את דלתות הארונות והמגירות ולא יגרם להם שום נזק לאור העובדה שאותו מנגנון אחראי לכך שבחלק האחרון של הטריקה היא תהפוך לאיטית ולא תסב נזק לארון. 

קרמיקה לשטחי העבודה ושטחי העבודה עצמם

אין ספק שקירות המטבח מתלכלכים בצורה מאוד מהירה כאשר אנו מכינים אוכל, דבר שגורם לכך שהניראות של המטבח תיפגם בטווח הארוך, שכן כל לכלוך של רוטב ישאיר כתם על הקיר. כדי למנוע את זה ניתן לחפות את אותם קירות שבקרבת משטחי העבודה והגז של המטבח. את החיפוי של האיזורים הללו נדאג לעשות באמצעות חומר שניתן לנקות אותו בקלות יתרה אך מעבר לכך הוא גם תורם לניראות הכללית של המטבח ואף מבליט קו עיצובי בו השתמשנו. כך בכל פעם שהרוטב או האוכל שהכנו מלכלך את הקרמיקה על קירות שבסמיכות לגז או משטחי ההכנה ניתן לנקות אותם בקלות יתרה.


מעבר לכך, בכדי לשמור על השיש, מומלץ לדאוג שיראה מבריק לאחר השדרוג של המטבח כל מה שנצטרך לעשות הוא להזמין בעל מקצוע שיבצע ליטוש לשיש שיוריד את השכבה עם הכתמים או השריטות הקטנות שנוצרו עם השנים וכך להפוך את השיש לחדש מבחינת הניראות שלו. בכדי לשמור עליו לאורך זמן אנו ממליצים להשתמש במשטחים יעודיים עליהם נניח למשל סירים חמים ולהימנע מעבודה ישירה עם סכינים שעלולים להסב לשיש נזק.

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה