המטבח המנצח: כל מה שהמטבח שלכם צריך לבישול כמו הגדולים

אנשים שנמצאים במשך שעות במטבח, מחפשים כל הזמן את השיטות הטובות ביותר לארגן ולצייד את המטבח שלהם עם כל הכלים ושיטות התכנון שיאפשרו להם לבשל ולאפות בקלות, ביעילות ובמהירות. כולנו רוצים מטבח שהוא מצד אחד פרקטי, אבל מצד שני מעוצב ומרשים. מסתבר שזה לא כל כך פשוט ליצור את האיזון הזה ויש לא מעט אתגרים שעומדים בפנינו בהיותנו מתכננים את אחד החללים הכי חשובים ושימושיים בבית, אם לא החשוב ביותר. למעשה, אין פתרון קסם אחד שמתאים או מיועד לתכנון מטבח מצויד היטב, אבל חשוב להבין איך לחלק נכון את החלל על מנת שניתן יהיה להשתמש במטבח בנוחות. הנה מה שצריך להיות במטבח שיאפשר לכם לבשל כמו המומחים.

מתחילים עם משטח עבודה שעליו מתבצעות רוב ההכנות

תכנון מטבח מתחיל עם הקצאת שטח נרחב למשטח עבודה או התקנת אי נרחב מספיק לביצוע כל עבודות ההכנה לבישול ולאפייה. במטבח אידיאלי, האי נמצא בין המקרר והכיור, ויוצר משולש שבתוכו ניתן לנוע בקלות וביעילות. למשטח או אפילו במטבחים קצת יותר גדולים משטחי העבודה, חשיבות רבה גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פרקטית. יש היום כל כך הרבה סוגים של משטחים שמתאימים להכנות והדבר הכי חשוב שאתם צריכים לשאול את עצמכם הוא מה הצרכים שלכם ומה סגנון הבישול שלכם. קחו בחשבון את נושא העמידות והתחזוקה של המשטח. בנוסף, חשוב לזכור כי בהתחשב במגוון הגדלים ומידות הפרישה של מטבחים שונים, לא תמיד ניתן ליצור משולש למשטח עבודה, אלא לתכנן אזור עבודה שיהיה נוח מספיק. סביר להניח שלא תוכלו לשנות את מיקום המקרר, או את המיקום בו מותקן הכיור במטבח שלכם, אבל אתם יכולים לשנות את היחס לחללים האלו ולמה שאתם בוחרים לאחסן ולהתקין בסביבתם.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

אזור לאחסון חומרים מתכלים

האזור המשמש לאחסון רוב המאכלים צריך להיות מורכב מאזור למקרר ואזור למזווה, או לארונות המזווה. אזור נוסף מיועד לאחסון כלים יומיומיים, כולל צלחות, קערות, כוסות וכלי הגשה יקרים. יש לתכנן גם את האזור להתקנת הכיור ומדיח הכלים.

אזור ההכנה הוא האזור שבו מתרחשות רוב ההכנות למשימות הבישול והאפייה, ואזור זה יכול להיות מורכב מהקצאת חלק גדול מהשיש, או עם התקנת אי למטבח. אזור הכנה נוסף הוא האזור שמכיל את הכיריים והתנור, את המיקרוגל ואת הטוסטר אובן.

פריסת מטבח בדירות קטנות

רוב המטבחים ניתנים לחלוקה בתכנון מתאים ופריסה נוחה, גם אם הדירה קטנה. במטבח בכל גודל ניתן להציב את המרכיבים החיוניים שכוללים את המקרר, כמה ארונות, כיור והקצאת שטח עבודה, אפילו אם הוא קטן, רצוי לצד הכיריים. עם מיפוי האזורים האלו, ניתן לבצע את כל עבודות הבישול והאפייה בקלות ובנוחות.

newkit

כתוב/כתבי תגובה