5 טעויות נפוצות בחידוש מטבחים

אנשים רבים שמחדשים את המטבח בביתם אינם מקדישים מספיק זמן לתכנון נכון של המטבח, כך שהוא יהיה לא רק מעוצב, אלא גם נוח לשימוש. הטעויות שמתבצעות פוגעות בבני הבית בהמשך ומונעות עבודה נוחה ויעילה ותחושה טובה בעת השהות במטבח. 

מאילו טעויות חשוב להימנע כאשר מעצבים מטבח?

אם אתם נמצאים בשלב התכנון של המטבח שלכם, כדי שתכירו מספר טעויות נפוצות בחידוש מטבחים:

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

1. מחסור במקורות אור – אחד הנושאים החשובים ביותר בעת תכנון מטבח הוא תכנון התאורה, ולמרות זאת, חלק מהאנשים שוכחים את הנושא המהותי. מקור אור חזק יסייע לנמצאים במטבח לבצע את העבודות השונות, לכן, חשוב לדאוג לכך שהאזורים שבהם מתבצעת העבודה השוטפת יהיו מוארים מספיק. כמובן שחלונות גדולים יסייעו מאוד, שכן הם יאפשרו לאור הטבעי לשטוף את החלל. 

2. משטח עבודה לא נוח – בחירה במשטח עבודה שאינו מספיק גדול ואינו מתאים להנחת סירים וחיתוך מזון יפגע בכל ההתנהלות במטבח. יש לזכור שבנוסף לעבודות השוטפות חשוב לבחור במשטח עליו יהיה ניתן להניח מכשירים שונים. חשוב מאוד לבחור במשטח עבודה שעמיד בפני חום ושריטות ואינו משנה את צבעו.

3. מקומות אחסון לא יעילים – מקומות אחסון רבים הינם מומלצים כמובן, אך במידה שהם ממוקמים באזורים שאינם נגישים, הם לא באמת מסייעים לעבודה. מקומות אחסון גבוהים מדי למשל לא יאפשרו לבני הבית להגיע אליהם בקלות. כמו כן, לא רצוי להתקין מקומות אחסון נמוכים מדי, עמוקים מדי או רחוקים מאזורי הפעילות המרכזיים. 

4. מיקום שגוי של תנור, כיור ומקרר – הכנת ארוחה עשויה להפוך למשימה מאוד מורכבת במקרה שהתנור, הכיור והמקרר אינם נמצאים במקום מרכזי. במטבח נוח יהיו המרכיבים החשובים הללו קרובים זה לזה, כך יהיה ניתן למנוע התרוצצויות מיותרות ומתישות שאף עלולות לסכן את המבשלים במקרים בהם הם מחזיקים קומקום רותח, סירים כבדים או צלחות עמוסות במזון.

5. מחסור באוויר – רצוי מאוד לעצב את המטבח כך שיהיה בו חלון גדול, החלון יאפשר גם כניסה של אור טבעי (כפי שצוין בנקודה הראשונה) וגם אוויר. משב רוח קל בעת בישול מזונות חמים יכול לשנות את כל התחושה במטבח וחשוב לזכור זאת. ניתן גם לשלב תעלות מיזוג בארונות המטבח.

חידוש מטבח אינו מתבצע ביום אחד וחשוב להשקיע בתכנון זמן ומחשבה, כך שהמטבח יהיה גם מעוצב ואסתטי וגם נוח לעבודה. 

בסופו של דבר המטרה של עיצוב המטבח היא להפוך את השהות בו למהנה ואם המטבח רק מעוצב, הרי שהמטרה לא הושגה במלואה.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על חידוש מטבחים, אתם מוזמנים לקרוא מגוון מאמרים מעניינים בבלוג שלנו – באתר newkit.

אם יש לכם שאלות – אנחנו כאן לשירותכם, פשוט צרו קשר ונשמח להשיב על כל שאלה.

newkit

כתוב/כתבי תגובה