מדריך ביתי לצביעת ארונות מטבח

אחרי שנים רבות שהמשפחה נהנית מארונות המטבח, הם חשים צורך לבצע שינוי בנראות, ולבצע חידוש רהיטים. המטרה היא לרענן את הארונות ולצבוע אותם בגוונים התואמים את הטרנדים העיצוביים החדשניים ולשלב ידיות מודרניות מפלסטיק או מברזל שישנו לחלוטין את נראותו של המטבח.

יש לכך כמה דרכים:

  • להזמין ארונות מטבח חדשים.
  • להתייעץ עם נגר ולבקש ממנו שיפרק את כל דלתות הארונות יצבע אותן בצבע שייבחר ולאחר מכן ירכיב אותן מחדש, העלות המשוערת, כמה אלפי ₪. .
  • לצבוע לבד את כל דלתות המטבח.

צביעה עצמית של ארונות המטבח

כל אחד יכול לצבוע בעצמו את ארונות המטבח ולא צריך לכך ידע מוקדם, זו נגרות לחובבים. יש לרכוש צבע מיוחד המתאים לצביעת עץ, לפרק את המגירות ואת כל דלתות הארונות מציריהן ולצבוע כל שלשת באופן מקיף ויסודי.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

צבע מומלץ לצביעת ארונות מטבח

לכל חברה יש את המוצרים הייחודיים שלה המתאימים לצביעת ארונות המטבח. הצבע נמרח ישירות על חלקי הארון ללא צורך בצבע יסוד כיוון שמרכיביו הם גם צבעי יסוד. טיב הצבע ואיכותו מרמזים על כך שאפשר לצבוע שבאמצעותו כל משטח חלק, כולל משטחים חלקלקים במיוחד כמו זכוכית. לצבע תכונה המאזנת את רובד הצביעה של כל שכבה כך שכל הארונות מכוסים בשכבה שעובייה זהה.
הצבע עמיד לאורך שנים רבות וצבעו לא משתנה ולא דוהה גם אם מקרצפים אותו באמצעות חומרי ניקוי וספוגי ניקיון גסים נותר שלם, אינו נסדק ואינו מתקלף.
התוצאה היא ארונות שנראים זהים לארונות חדשים במלוא הדרם, הקיימים במאות גוונים, היוצרים גימור יפהפה.

אופן צביעת ארונות מטבח בפועל

  • מפנים שטח רחב במטבח או בסמוך אליו כך שתהיה גישה נוחה ומרחב תמרון תוך כדי הצביעה. רצוי לפרוס יריעות ניילון רחבות או סדינים ישנים על המרצפות כדי שלא יוצר לכלוך שקשה להסירו.
  • מפרקים לאט לאט את מלוא דלתות ארונות המטבח ומניחים אותן על משטח מאוזן בגובה הנכון שיאפשר לנו ניקיון מקיף וצביעה נוחה. השלב הבא הוא קרצוף יסודי של כל אחת מהדלתות, הסרת כתמים שונים כמו כתמי שומן, לכלוך ואבק שהצטבר.
  • השלב הבא הוא ניקיון מסיבי של הדלתות באמצעות קיטור לאחר מכן מבצעים ניקוי יסודי של משטחי הדלתות משומנים, אבק ולכלוך. אפשר לבצע שטיפה בעזרת מכשיר קיטור לניקוי מקסימלי ולהסרת שאריות של חומרי הניקוי.

צובעים שכבה ראשונה של צבע ומאפשרים לה להתייבש במשך יממה מלאה. המעוניינים במריחת שכבה נוספת של צבע חייבים להמתין לייבוש מלא ורק לאחר מכן לצבוע בדרך זהה את השכבה הנוספת. בחירת אופציית נגרות לחובבים נראית בסוף הדרך כאפשרות מומלצת ואפשרית לביצוע לכל אחד כמעט.
לאחר שכל שכבות הצבע התייבשו, אפשר להתקין את דלתות הארונות בחזרה למקומם . רצוי במועד זה להחליף צירים בארונות ולהחליף גם ידיות חדשות, חלקות, צבעוניות או מעוטרות, להשלמת המראה החדש של דלתות הארונות.

עבודת יד אמנותית

טרנד נוסף של חידוש רהיטים שמתפתח בשנים האחרונות הוא צביעה אמנותית היוצרת מטבח חמים ובעל צביון מיוחד. ברוב המקרים הצביעה היא בגוונים בהירים המגדילים את שטחו של המטבח ומכניסים לו אור רב בנוסף לאור הטבעי החודר פנימה.
גם גוונים צבעוניים התווספו למטבחים הנצבעים מחדש, טורקיז, ירקרק, ורוד וצהוב נראים פה ושם במרקמים שונים, ברמת גימור מוקפדת סביב כל דלת.
מי שצובע את ארונות ומצבע חידוש מטבח, מעניק להן טאץ’ ייחודי ואת טעמו המשובח. כך מבדלים את נראותו של המטבח מהמטבחים של השכנים והחברים.

newkit

כתוב/כתבי תגובה