מטבח שחור – למה כדאי ללכת על מטבחים כהים

אין סיבה להיבהל מהצבעים הכהים שמעצבים אוהבים להשתמש בהם בעיצובי הפנים שלהם. אתם עשויים לגלות שצבע שחור משדרג מיד אפילו מטבח קטן, צנוע ודל תקציב.

הסוד לטעם טוב בעיצוב פנים הוא השילוב שבין האלמנטים שמרכיבים את התמונה. ככל שהאתגר קשה יותר, בגלל סיבות כמו תקציב מצומצם, חלל קטן ומגביל, טעם וסגנון בלתי מפשרים של בעלי הבית, מעצבי הפנים יחפשו טריקים כדי לשדרג בבת אחת כל עיצוב פנים. מהבחינה הזאת המטבח הוא האתגר המעניין ביותר, משום שהוא עמוס מיתוסים ומטענים רגשיים אצל כל משפחה. הצבע השחור לא מתקשר בדרך כלל עם מטבח חמים ומאיר פנים, ורק כאשר ממחישים לבעלי המטבח את האפקט של הצבע הכהה על האווירה במקום משתכנעים לנסות בכל זאת אלמנט או שניים. כל מה שנחוץ לכם הוא שחרור מהמיתוסים על מטבח שחור וצבע ש”מקטין”, ותראו איך המטבח שלכם הופך מיד לאלגנטי ומיוחד.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מהם היתרונות בעיצוב מטבח שחור?

  • אלגנטיות ויוקרתיות – שחור בפרט וצבעים כהים בכלל נחשבים לאלגנטיים והם מעניקים נופך יוקרתי לכל חלל מעוצב הסיבה היא לא רק בגלל הצבע האצילי, אלא משום שזה נחשב לפרקטי פחות בעיני אנשים לעצב מטבחים כהים. הם יעדיפו לבן או צבעים בהירים למרות התחזוקה ההכרחית שלהם, משום זה נראה מתאים לכל גיל ולכל טעם. מטבח כהה משויך בטעות לסגנון חיים מאוד אקסקלוסיבי שאנשים לא נוטים ייחס לעצמם. זאת גם הסיבה להשתמש בו משום שכך תקבלו הוכחה שגם לכם מגיע לחיות כמו שאתם רוצים באמת – במקום אלגנטי.
  • פרקטיות ותחזוקה – יש דגשים מיוחדים בתחזוקה של מטבח שחור, כמובן, אבל ללא ספק הוא קל יותר לתחזוקה מאשר מטבח לבן או בהיר. כתמים ייראו גם בו במיוחד אם בחרתם בשחור מבריק, אבל אין ספק שזה נראה תמיד הרבה יותר נקי ומתוחזק כל הזמן. לא צריך לרוץ עם מטלית לנגב כל נקודה, אם כי היגיינה היא בוודאי דבר שחשוב לשמור עליו.
  • מרחיב חללים – בניגוד למה נהוג לחשוב, מטבחים שחורים אינם נראים קטנים יותר ואם מעצבים אותם נכון ומשתמשים היטב בכל האלמנטים שאפשר להשתמש בהם תראו שתוכלו אפילו להרחיב את החלל בצורה אופטית. הרי השטח נשאר אותו שטח, ולכן האפקט שנותנים הצבעים המיוחדים שמשתמשים בהם יכול להיות דרמטי. העיקרון הוא הנחת הצבעים הכהים במקומות הנכונים ובעזרת האביזרים המיועדים לכך, ובצורה כזאת ליצור אשליה של שטח גדול בהרבה בגלל משחקי הגוונים, האור והצללים.
  • השילוב הנצחי שהוא תמיד מודרני אבל גם קלאסי – יש מעט מאוד טרנדים ואופנות שנשארות אתנו לשנים רבות כמו מטבח שחור. יש בו משהו שנשאר נכון תמיד כך שאפשר לעדכן אותו בעזרת אלמנטים וקווים עכשוויים כדי שייחשב מודרני, אבל הוא תמיד יישאר קלאסי. קלאסיקה במובן זה שהוא נשאר עדכני ורלוונטי לכל תקופה, לכל משפחה ולכל סגנון חיים. האלמנטים השונים יכולים להתחדש אבל השילוב שבין גוונים כהים ושחור לבין בהירים ולבן הוא שילוב קלאסי מנצח במלוא מובן המילה. אין מאפיין יותר מובהק לטעם משובח מאשר מטבח שחור.

איך ניתן לשלב שחור במטבח?

יש דרכים רבות לשלב שחור במטבח, מהקיצוני ביותר לכאן ועד סמליות בלבד שם. בכל מקרה, מרגע שאתם מתחילים לראות את היופי שמעניק השחור למטבח שלכם אתם עוברים באופן טבעי לחפש את השילובים הנכונים לכם במטבח הפרטי. להלן כמה רעיונות לשילוב כהה עם בהיר:

  • רצפה וחיפוי קיר – אם אתם מאלה שאוהבים מסגרת מעניינת לעיצוב המטבח שלכם. שקלו להשתמש בגוונים הכהים כדי לחפות את הקירות ואת הרצפה באריחים ובמרצפות כהות עד שחורות. כשאנחנו מדברים על שחור אנחנו מתכוונים גם לחומרים השונים שמהם מייצרים את האריחים, וכך תוכלו לקבל גם גווני גוונים כהים בהתאם לחומר ולמרקם שלו. השילוב היפהפה הזה אלגנטי וממסגר את המטבח כך שכל מה שנראה בתוכו מסתדר פתאום בכל מקרה.
  • משטחי עבודה – אפשר להסתפק במשטחי עבודה ובקאנטים שלהם כדי להוסיף את הטאץ’ למטבח כהה. אפשר שהארונות יהיו מנוגדים לצבע הכהה של המשטחים, כדי להדגיש את המשחק של הגוונים. משטחי עבודה יכולים להיות שיש או אבן גרניט או כל חומר אחר שמציע לכם צבע שחור יפה ובמרקם ייחודי. כשמדובר בשילובי גוונים טבעיים של צבע שחור מהטבע התוצאה מרהיבה במיוחד.
  • ארונות מטבח שחורים או כהים – זהו השילוב היפה מכולם, משום שמה שנגרים יכולים ליצור ביצירתיות ובדמיון שלכם יפתיע אתכם באפשרויות. הארונות שאנחנו רואים היום לא רק במטבחים שחורים אלא גם בחדרי אמבטיה ובכלל, מוכיחים ששחור הפך זה מכבר לצבע לגיטימי מאוד בכל מקום. המשחק של הכמויות, הגדלים, המידות והחומרים וכמובן המקום שבו בונים את הארון יגרום למטבח שלכם להיות הכי מקורי, משום ששילוב של שחור ולבן או כהים ובהירים הוא בחירה אינדיווידואלית לכל אחד לפי טעמו והיכולת שלו לחיות עם זה. כך שהתוצאה של עיצוב יוצא דופן שכזה יכולה להיות חד פעמית ויחידה במינה.
newkit

כתוב/כתבי תגובה