טיפים לעיצוב מטבח שישתלב בעיצוב הבית

המטבח הוא ללא ספק החלל ׳המבוקש׳ ביותר בבית ואין זה משנה אם מדובר בדירת רווקים בה מתגוררים סטודנטים תלאביבים, בזוג צעיר שרכש את דירתם הראשונה אחרי שנים רבות של עבודה קשה או במשפחה מרובת ילדים.

לכל בית צרכים וציפיות לגמרי אחרות מהמטבח הביתי, אך בשורה התחתונה כולנו מבשלים, מאחסנים את האוכל ודואגים לעצמנו מבחינה תזונתית. מה גם שבשנים האחרונות עולה המודעות לגבי אוכל בריא, אורגני, טבעי, נטול סוכרים, מה שהופך את המטבח לחלל מרכזי עוד יותר שכן תפריט בריא שכזה מצריך התעסקות יומיומית ממש.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

פעמים רבות, אנו בוחרים בשיפוץ מטבח ישן או חידוש מטבח ישן בחדש מבלי לגעת בשאר הבית שנמצא במצב טוב וכאן נכנסים לתמונה כמה טיפים לעיצוב מטבח שישתלב בעיצוב הבית. בהיבט של אדריכלות ועיצוב פנים – יש כמה נקודות לתת עליהן את הדעת:

  1. מה הקונספט העיצובי של הבית המטרה היא קודם כל לזהות את האווירה שאנו רוצים ליצור בבית שלנו בהתאם לקונספט או הסגנון העיצובי. אין זה משנה אם אנחנו משקיעים בכל פעם בחלל אחר בשל בעיות זמן או תקציב, או לחלופין משדרגים את כל חללי הבית בבת אחת, חייב להיות סגנון מוגדר מראש כדי שכל חלל ישתלב עם הסמוך לו. בבית מודרני בו יש שימוש בחומרי גלם חדשניים, כאלה המאופיינים במראה נקי ושלו נבחר כמובן במטבח באותו סגנון ונקפיד על צבעים נקיים, מכשירי חשמל מודרניים מטבח של שנות ה-2000 מובהק. בבית כפרי בו יש שימוש רב בחומר העץ, רהיטים ״חמים״, שימוש במרקמים בכדי ליצור אווירה אותנטית נעצב מטבח כפרי בדיוק באותו סגנון. חשוב גם להתייחס כמובן לאווירה שאנחנו רוצים לייצור בכל חלל בין אם זו אווירה משפחתית קלילה, אווירה רומנטית, אווירה צעירה וכדומה, כך הרבה יותר קל לבנות את הקונספט, הן במטבח עצמו והן בשאר הבית.

  2. מהם צרכי בני הבית במטבח עצמו חשוב מאוד לכתוב על דף לבן את רשימת הצרכים במטבח שלנו. חשבו על סדר היום שלכם איזה סוג של אכלנים אתם? כאלה שחוטפים משהו מהיר ויוצאים החוצה ליום ארוך בעבודה וחוזרים רק מאוחר בלילה או שמא אתם משקיעים בהכנת אוכל ביתי, מאחסנים הכל בקופסאות או אולי בכלל עובדים מהבית ואוכלים 6 ארוחות קטנות ובריאות. לאחר שתגדירו את כל הצרכים, יהיה לכם הרבה יותר קל לעצב ולתכנן את המטבח שלכם. חשבו על אלו פעולות אתם מבצעים במטבח פרט לבישול: אספרסו על הבר, מענה למיילים על הלפ טופ, הכנת שיעורי בית עם הילדים ועוד.

  3. חומרי גלם החומרים בהם תעשו שימוש ישפיעו בצורה מובהקת על כל הסגנון של המטבח שלכם. כמובן שהדבר גם תלוי תקציב, כאשר לכל חומר גלם יש את המאפיינים, היתרונות מול החסרונות ועוד. בחומרי גלם הכוונה לארונות המטבח האם יהיו אלו ארונות עץ מלא או ארונות פורמייקה, לחיפויים עץ מלא או אולי חיפוי זכוכית מחוסמת, לרצפה, לשיש האם שיש טבעי או אולי אבן קיסר וכדומה.

  4. תאורה לתאורה תפקיד חשוב בעיקר ביצירת אווירה וברמת הפונקציונליות של המטבח. למטבחים רחבים וגדולים המאופיינים בתקרה גבוהה עם אי באמצע למשל, כדאי לבחור בתאורה גבוהה ולשלב מעל האי גוף ייחודי בעוד למטבחים קטנים עם תקרה נמוכה, כדאי לבחור בתאורה המשתלבת על גבי הקירות.

לסיכום, תהליך עיצוב מטבח תלוי במשתנים רבים כאשר אלו משתלבים באלו בצורה מחושבת וחכמה ניתן בהחלט לייצור את המטבח המושלם. למידע נוסף על שדרוג מטבחים.

שיפוץ מטבח בשילוב עיצוב הבית

קבלו מידע על: מחיר חידוש מטבחים

newkit

כתוב/כתבי תגובה