המתכון המושלם לעיצוב מטבח ייצוגי ונוח

תעצמו את העיניים, ותדמיינו: את ריח התבשילים בבית של סבתא, את עוגת השמרים שאמא נהגה להכין בכל שבת, את המרק של אבא. לכל אחד מאיתנו, זכרונות טעימים שכאלה, ולכולם, מכנה משותף אחד. כל מתכון אהוב, התחיל בלב הפועם של הבית – המטבח. 

אבל בעוד שישנם טעמים שלא ישתנו לעולם, המטבח הלך ושינה את פניו. מה שפעם היה חדרון קטן, חשוך ופונקציונלי, הפך במרוצת השנים לאחד מהחדרים החשובים בבית. למחשבה המושקעת בעיצוב מטבחים, חשיבות מוכרעת באופי הבית ויופיו. בין אם אתם מתגוררים בדירה ישנה בעלת מטבח רעוע ואפל, או בין אם עברתם לדירה עם מטבח בפרויקט קבלן –  בעולם עיצוב המטבחים יש מספר כללים בסיסיים שיסייעו לכם ליצור מטבח ייצוגי ונוח. כזה שתהנו לבלות בו, ויהפוך כל תבשיל למוצלח אף יותר. 

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מתכון מנצח לשיפוץ ועיצוב מטבח לבית בבניה

מגישה לכם באהבה, מתכון מנצח לשיפוץ מטבח או לעיצוב מטבח לבית בבניה. וכמו במתכון טוב, גם כאן חשוב לא להתפשר על אף רכיב. זכרו – כל השקעה עכשיו, תביא איתה הנאה לשנים ארוכות.

בחירת תאורה נכונה למטבח

נשמע שולי, נכון? אז זהו, שלא. אולי תופתעו לשמוע, אבל לתאורה נכונה יש חשיבות רבה בתכנון מטבח. גם שינויים קטנים ומדוייקים, יכולים לתרום רבות לשדרוג מטבח. תאורה משפיעה באופן ישיר על התחושה שלנו בחלל, ושימוש נכון בה יכול ליצור אשליה של חדר רחב ידיים. אור מלאכותי חזק וחם, יסייע בהמרצת המצב רוח גם בשעות עייפות. את משטח העבודה והכיריים, כדאי להאיר בתאורה נפרדת, על מנת להבטיח ראיה מיטבית ללא הצללה.

התאמת המטבח לעיצוב הבית

במיוחד היום, כשחלל המטבח פתוח ומהווה חלק בלתי נפרד מחזות הבית, חשוב לוודא שישנה שפה משותפת בין כל החללים. מטבח כפרי תמיד נשמע כמו רעיון נהדר, אבל אם הבית כולו מודרני, כדאי למצוא את הדרך לשלב בין השניים בצורה המיטבית. מטבחים נפלאים ונעימים ניתן לייצר בכל סגנון. השאלה שיש לשאול, היא מה הסגנון המנחה את הבית? מה החדרים המשיקים למטבח, ומהווים חלק בלתי נפרד מהנוף?.

תכנון נכון של משטח העבודה

לא משנה אם מדובר בחביתה, או שבעוגה מרהיבה – כל ארוחה, מתחילה את דרכה על משטח העבודה. בימינו עולם החומרים מציע קשת רחבה של חומרים: משטחי שיש, נירוסטה, קוריאן, עץ, קוורץ או גרניט. לכל משטח, יתרונותיו וחסרונותיו. מטרה מרכזית, היא להתאים את סוג החומר לאופי הבישול. בעודכם פונים לשלב בחירת המשטח בתכנון המטבח, תחשבו על העיצוב הכולל של החלל. המחיר של כל משטח שונה, ולכן לא ניתן לשאול כמה עולה מטבח, מבלי להקדיש מחשבה מחשבה לבחירת המשטח.

תכנון חלל אחסון

ישנם אביזרים שפשוט אי אפשר בלעדיהם – המסחטה, מעבד המזון, אוסף הסירים. אבל על מנת למנוע עומס וויזואלי, כדאי למצוא לכל אביזר את המקום המתאים. תכנון מקומות אחסון במקצועיות וביצירתיות בתהליכי עיצוב מטבחים, יאפשרו “שקט” בעיניים והתנהלות יעילה בשעת הבישול. כדי לחסוך זמן יקר כדאי לאחסן את הכלים הנמצאים בשימוש תדיר, כמו כוסות וסכו”ם, במקומות נגישים. לעומת זאת, את סט הפורצלן החגיגי שקניתם במיוחד לליל הסדר ניתן לשמור במעמקי הארון עד שיהיה בו צורך  – יפה ככל שיהיה 😊

זכרו – התאימו את המטבח אליכם!

אלו היו דגשים ראשוניים וחשובים ביציאה לדרך לתכנון המטבח. על מנת לחבר בין כולם, לפגוש בעוד עשרות אחרים וליצור את המטבח המושלם שיתאים לכם ולמשפחתכם, מומלץ להיעזר ביעוץ מקצועי. זכרו – מטבח ילווה אתכם שנים ארוכות. אל תכנעו לטרנדים – הקשיבו למה שליבכם אומר, תגדירו את אופי עבודתכם במטבח ואת המשתמשים בו ותצרו את החלל המיטבי בעבורכם. 

newkit

כתוב/כתבי תגובה