מהגוני או אגוז אפריקאי – אילו סוגי עץ קיימים ואיך נכון לעבוד איתם

אנשים רבים מעוניינים לעבוד בעבודת כפיים כדי להיחשף לתחום לימודי נגרות עם חומר העץ לסוגיו השונים. זהו טרנד המקיף אנשים בגילאים שונים המעוניינים להטביע את חותמם על ידי ייצור רהיטים ייחודיים משלהם. השאיפה לבצע עבודה עצמית מחזירה מקצועות ישנים למרכז הבימה וגורמת להם להיות פופולריים ונדרשים.
הבסיס של לימודי נגרות הוא הכרה לעומק של כל סוגי העץ, תכונותיהם והשימוש המתאים ביותר לכל אחד מהם.
רוב האנשים המחליטים ביום בהיר אחד לעשות סוויץ’ בחייהם וללמוד נגרות, באים מעולם שלא סיפק אותם ולעומת זאת תחום נגרות מרתק, מסקרן ומרגיע אותם. זו הסיבה שקיים בהם רצון עז להתנסות, לחשוב, לתכנן, לעצב ולבצע בפועל את מלאכת הנגרות, תוך שימוש בטכניקות ישנות וחדשות והכרת כלי העבודה הרלבנטיים לעבודה זו ואופן השימוש בהם.

סוגי העץ הקיימים עבור תחום נגרות

אורן – מראהו גס ועלותו זולה, לכן מתבצע בו שימוש בחדרי הילדים ובחדרי עבודה לייצור שולחנות כתיבה, מדפים וכונניות בבית ופרגולות מחוץ לבית. עבודות נגרות עם עץ אורן היא פשוטה יחסית ובמקרים רבים לימודי נגרות מתבססים על אופן העבודה אתו.
אלון – עץ איכותי המשמש לבניית רהיטים כמו שולחנות לפינות אוכל, שידות, כסאות ומזנונים. עמידתו בפני מים היא פחותה ולכן אינו מתאים לחדרי רחצה.
איפאה – עץ העמיד מעט בכל מזג אוויר ולכן מתאים בעיקר ללוחות דק ופחות לריהוט ביתי.
טיק – עץ יוקרתי העמיד בפני מים, המשמש בעיקר לבניית ספריות ושולחנות בחדרי עבודה, לבניית ארונות שירות בחדרי רחצה ולייצור רהיטי גן.
ארז – עיקר השימוש בו הוא ליצור ארונות בגדים בגדלים שונים, לנוכח העובדה שהוא דוחה עש.
ליבנה (בירץ’) – עץ עמיד שממנו מייצרים פלטות איכותיות (סנדוויץ’) הכוללות תשע שכבות לייצור ריהוט בחדרי ילדים וארונות מטבח. המינוח עץ לביד הוא לעץ הליבנה.
אגוז – נראותו של עץ האגוז שונה מנראותם של כל סוגי העץ בזכות הפסים המעטרים אותו. לכן העבודה איתו בלימודי נגרות יוצרת אתגר. האגוז משדר יוקרה ולכן משמש להכנת רהיטים שונים לחדר המגורים, שולחנות, מזנונים המתוכננים אחרת והם בעלי נראות שונה וייחודית.
אבוני (הובנה) – צבעו הכהה והמיוחד של עץ זה מייחד אותו. עלותו גבוהה מאד ולכן כדי להפחית עלויות הוא משמש ציפוי בלבד לארונות השונים.
מהגוני – עץ שצבעו בולט בגווניו האדמדמים המקבעים אותו כעץ יוקרתי. הגוון אדמדם והמראה היוקרתי מבדלים אותו ולכן אפשר לבנות ממנו את כל סוגי הריהוט כולל ריהוט גן.
מייפל (אדר) – נראותו הכה יפה של עץ המייפל, משמשת במקרים רבים ליצור דלתות של ארונות המטבח, דלתות פנים וסוגים שונים של ריהוט.
בוק – עץ קשיח ויציב המשמש לבניית כל סוגי הריהוט. מתאים למי שמעוניין להפחית עלויות לעומת מהגוני ואגוז.
טיק – עץ יוקרתי העמיד בפני מים המשמש בעיקר לבניית ספריות ושולחנות בחדרי עבודה, לבניית ארונות שירות בחדרי רחצה ולייצור רהיטי גן. זהו אחד מסוגי עץ המובילים בתחום נגרות המותאמים לרהיטי יוקרה.
סיבית – נקראת גם מMDF , מורכבת משאריות של נסורת הנדחסות ועוברות תהליך של ייבוש והדבקה. זהו חומר זול שאינו עמיד בפני מים.
שבבית – ייצור פלטות משאריות הנסורת ושבבי העץ אך זולה יותר. ברוב המקרים מצפים את הפלטות הללו לאור העובדה שהן סופחות לחות.
לאחר ההכרה לעומק של כל אחד מסוגי העץ, התאמתו לשימושים שונים בתחום הריהוט, יתרונותיו וחסרונותיו יכול הנגר המתחיל לייצר פריטי ריהוט שונים להנאתו.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

אולי יעניין אתכם גם:

חידוש מטבח

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה