מטבח מודרני- מינימליזם, טכנולוגיה ומראה “נקי”

אנחנו חיים בזמנים מודרניים כבר עשרות שנים ולכן לא תמיד ברור במה מדובר כשאומרים מראה ועיצוב מודרניים, במיוחד במטבח.

נראה שלמעשה כל מה שיש לו מאפיינים כאלה של עכשוויות ועדכנות נראה מודרני, אבל מה עושים כאשר חוזר לאופנה מראה ישן משנות השמונים או החמישים, האם גם זה נראה מודרני?
ובכן, מתברר שלמראה מטבח מודרני יש קווים ומאפיינים ברורים מאוד. יש דגשים מיוחדים ועקרונות שצריך לקחת בחשבון על מנת ליהנות ממטבח מודרני יעיל שכזה.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

מטבח מודרני

אז מה מייחד את המטבח המודרני?

עיצוב מינימליסטי ונקי – מטבח מודרני מעוצב בקו מינימליסטי ולא עשיר כמו מטבח כפרי ומסורתי שיש בו הרבה נוסטלגיה וקישוטים שאינם מתאימים לקווי המתאר הנקיים של המודרני.
לרוב הוא ייראה תעשייתי או הייטקי, סימטרי מאוד ומחושב לחלוטין. המראה חייב להיראות מעודכן ומודרני גם בעוד שנים רבות, ולכן אין פה נטייה לשלב טרנדים ואופנות משתנות בעיצובי מטבחים, אלא להיצמד לקווים קלאסיים.

עיצוב יעיל וחכםמטבחים מודרניים מצטיינים מאוד בשילוב כל האלמנטים והטמעתם בצורה חכמה על ידי פתרונות מתוחכמים לאחסון, למשטחי עבודה ולכל אביזר. מטבח אינטגרלי יכול להיות מטבח שכזה משום שהוא מטמיע ומשלב את כל המכשור בתוך ארונות אבל גם מקפיד לשמור על קווים אחידים ומשטחים חלקים שבהם הכל מוטמע בקו אחד, כמו הכיורים והכיריים שנמצאים בקו אחד עם השיש. אי למטבח גם יכול להשתלב כמשטח עבודה נוסף. התאורה תמיד מתוכננת ביעילות ולא רק בגוף תאורה מרכזי במטבח אלא גם במקומות נסתרים בהם היא מסייעת יותר.

תכנון פדנטי – היעילות מחייבת ולכן כל החלל חייב להיות מתכונן ומעוצב מראש, כולל צבעים אחידים ומונוכרומטיים בדרך כלל, ללא צירופי גוונים נוגדים שהורסים את השקט והאיפוק של מטבח מודרני.

חומרים – בדרך כלל החומרים מודרניים, כלומר עכשוויים מאוד ולאו דווקא מסורתיים כמו עץ, אם כי יש בהחלט מטבחים מודרניים שנבנים מעץ אבל במראה מאוד נקי ומשולב בחומרים מתכתיים כמו נירוסטה, אלומיניום, זכוכית, פולימרים או פרזול, זכוכית בדלתות הארונות ובחיפויים ועוד. כל החומרים מיועדים להקנות את התחושה של מטבח שהוא על-זמני וייראה מצוין ומעודכן גם בשנים הבאות.

טכנולוגיה בכל פינה – הטכנולוגיה מאפיינת מטבח מודרני לא רק בשילוב שלה במטבח אלא גם ביצירתו. כלומר, המרכיבים שלו מתוחכמים ומחייבים עבודה בשיטות מתקדמות לחיתוך הלוחות והמשטחים בגלל החומרים וההתאמה שלהם. כמו כן, מטבח מודרני בימינו חייב להכיל מכשירי חשמל רבים שמקלים מאוד על החיים ומשרתים את אורח החיים המתקדם של בעלי הבית. תמצאו במטבח כזה מסכי מחשב, מקרר ממוחשב ומצויד במתקנים שונים, מעליות ורמפות עולות ויורדות עם מכשירי העבודה שמאוחסנים בצורה זו בחזרה בארונות לאחר השימוש בהם. החידושים הטכנולוגיים חייבים להיות מעודכנים תמיד כדי להתאים לרמת המחשוב, במיוחד אם מדובר במטבח חכם עם מערכת שליטה ממוחשבת.

 

מטבח מודרני

מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים מטבח מודרני?

כשמעצבים מטבח מודרני יש לקחת בחשבון שהוא מתאים לאנשים פונקציונליים שמביטים קדימה ולא לאחור ולכן נוסטלגיה מעניינת אותם פחות. התקציב של מטבח מודרני יקר פי כמה בגלל האלמנטים שחייבים להיות בו והחומרים המתוחכמים שלו, כמו גם בגלל התכנון המאוד פדנטי שחייב להיות.

בשיפוץ מטבח לא מבזבזים אף סנטימטר ולא נכנעים לקפריזות חולפות שיכולות להיראות פחות מתאימות בעוד שנה. כמו כן, חשבו על תכנון מטבח חכם ולפי זה כיצד להתאים את המטבח והעיצוב לצרכים שלכם. אם יש לכם מסכי מחשב במטבח תכננו את מיקומם, התקינו מרכז בקרה של בית חכם שיוכל להיות נגיש לכם גם מחוץ לבית כדי ליהנות לגמרי מהיכולת לשלוט בו ולבצע פעולות.

מטבח מודרני

אפשרויות עיצוב

למרות כל האמור לעיל שמגביל מאוד את המראה כביכול, אפשרויות העיצוב מאוד מגוונות למרות המראה המודרני המאפיין אותם. אפשר להשתמש בחומרים יותר חמים וטבעיים, למשל, אבל גם הם ישולבו עם חומרים פחות טבעיים כמו מתכות וזכוכית. הקווים חייבים להיות נקיים וזה אומר ללא גילופים וחריטות, ללא עיטורים וסלסולים, ללא אריחים מצוירים או הדפסים רומנטיים או ציוריים מדי. המראה של מטבח מודרני מזוהה מאוד עם יעילות ולכן כל מה שאינו יעיל ואינו משרת את המטרות שלכם בדרך כלל אינו נמצא שם. זה כולל גם ידיות שאפשר להטמיע בתוך הדלתות, זה כולל מכשירים שאפשר להתקין בתוך ארונות וזה כולל כל אלמנט שיימצא שם ומלבד האסתטיקה שלו יהיה חייב להיות גם שימושי בדרך כלשהי.

טווחי מחירים

טווחי המחירים של מטבחים מודרניים יהיו תמיד יקרים מאוד אם תרצו לעדכן אותם במיטב הטכנולוגיה, אבל חידוש מטבחים למטבחים מודרנים יכול בהחלט להיות כמה אלפי שקלים בלבד כל עוד מקפידים על כללי העיצוב היעיל והמינימליסטי.

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה