דלתות מטבח

רוב המטבחים בנויים כך שיש להם ארונות עם דלת, או לפחות היו אמורים להיות. אנשים שמוותרים על דלתות לארונות מטבח או מתפשרים על האיכות שלהם עושים זאת בעיקר בגלל חוסר הבנה לתפקיד החיוני שלהן, או בגלל היצע דגמים שלא מצא חן בעיניהם. עם זאת, היום המודעות לדלתות של ארונות המטבח גדלה והאדריכלים ומעצבי הפנים מקדישים להן זמן רב למצוא את הדלת הנכונה שתתאים לשאר המוטיבים האמנותיים בבית ולעיצוב הפנים שלו.

ייעודן של דלתות מטבח

דלתות מטבח הן כמעט האלמנט שהכי פחות שמים לב אליו למרות החשיבות הגדולה שיש להן. לדלתות כמה ייעודים, שהעיקריים בהם הם:

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

  • הגנה והפרדה בין המטבח לתכולת הארון – ההפרדה בין תכולת הארון למטבח עצמו נחוצה משום שמדובר בחדר עתיר פעילות וחומרים שעלולים לחדור לארונות, למוצרי המזון שמאוחסנים בהם או לגעת בציוד המטבח שיש שם, כולל מכשירי חשמל. זהו החדר הכי מסוכן מבחינת רטיבות מזיקה למזון ולמכשירים חשמל, או חומרי ניקוי.

  • היגיינה – הצטברות של אבק, לכלוך, מזהמים שונים מחומרים ואדים או התזות של תבשילים היא הסכנה הכי גדולה במטבח שחייב להישאר נקי. במקרים של דלת רופפת שאינה מהודקת לארון היא חושפת את הארון עצמו לזיהום.

  • הגנה מפני מזיקים – ארון בנוי היטב לא מאפשר חדירה של מזיקים, לא מקדימה ולא מאחור. מכיוון שהמטבח הוא המקום החמים ומלא מזון שם מתרכזים בעיקר מזיקים שונים שמנסים להגיע אליו כל הזמן. כמו כן, הם עלולים לגעת בכלי הבישול והאכילה ולזהם אותם.

  • סדר – גם אם תהיו הכי מסודרים בעולם סביר להניח שהארונות מסודרים בסדר לא הכי מופתי. רצוי להשאיר את כל זה מאחורי דלתות סגורות.

  • אסתטיקה דלתות של ארונות מטבח פשוט מציגים מראה אחיד של ארונות מטבח מסודרים ויפים ואם אתם בוחרים חומרים וגוונים מעניינים, טקסטורות ופרזול מעניין יש לזה תוספת של אסתטיות למטבח.

  • בטיחות – ילדים מגיעים לכל מקום ואתם זקוקים להגנה עליהם מפני משחק עם כלים מסוכנים או חומרי ניקוי או מוצרי מזון שלא נועדו למשחק. זה נועד גם כדי לשמור על הכלים ומכשירי החשמל, כמובן.

דלתות מטבח

דלתות מטבח מהם סוגים הקיימים כיום בשוק

חשיבות ההתקנה של דלתות מטבח קריטית. לא פעם קורה שההתקנה אינה עומדת במבחן והיא רשלנית. דלתות מטבח מתחילות להתנדנד ולהיפרד מהמסגרת, או שהן פשוט אינן נסגרות היטב.

סוגי דלתות מטבח שקיימים היום בשוק הוא גם לפי הבחירה שלכם בעיצוב ארונות. בדרך כלל, הדלתות מתאימות לחומר של הארונות אבל לא בהכרח. החשיבות של זה היא רק בהתאמת נכונה ומדויקת של הדלתות לארונות ובסגירה הרמטית לחלוטין. הרי למטרה זו הזמנתם דלתות מטבח מלכתחילה. התקציב שלכם קובע, כאשר רצוי שתבחרו בחומר גלם שנחשב לעמיד בפני חום ונוזלים וכל הפעולות שעושים בחידוש מטבח. בגלל זה מומלץ לבחור דלתות  מטבח שיש להן גם סגירה פנימית כמו מגנט שסוגר את הדלת בהצמדה טובה או בעזרת מנעול כלשהו. זה חיוני לשמירה על תכולת הארון. החומרים נעים מעץ מלא וכל מוצרי העץ המעובדים, מלמין, פורמייקה, פולימר, זכוכית, מתכות שונות ועוד. מה שקובע הוא לא רק התקציב אם כך אלא גם הסגנון והטעם האישי שלכם.

דלתות מטבח

שדרוג המטבח על ידי החלפת דלתות

לפעמים מבצעים חידוש דלתות מטבח מבלי להחליף ארונות שנמצאים במצב טוב, משום שאין צורך בכך. כך יכול לקרות מצב שבו הארונות יהיו מחומר מסוים והדלתות מחומר אחר. זה חיוני כדי להחליף דלתות מתפוררות, מתפרקות, ישנות ורקובות, כדי לשמור על הפונקציה של הדלתות בשמירה על תכולת הארונות.

לפעמים כל מה שנחוץ לצורך שדרוג מטבח ומראה של הארונות הוא רק החלפת דלתות מטבח למקרה שאתם עייפים ממראה המטבח ולא יכולים להרשות לעצמכם הרבה. במקרה כזה, דלתות מגולפות או בתבליטים מסוימים או חומרים מעניינים, או דלתות פולימר או מדבקות מעניינות, כל אלה יכולים להפוך את המטבח שלכם למשופץ מבלי להשקיע הרבה כסף.

newkit

כתוב/כתבי תגובה