דלפקים למטבח – כל מה שחשוב לדעת

ההשראה הגדולה ביותר למעצבי המטבחים בישראל באה בדרך כלל מחול. מאה שנות ציונות טרם המציאו את המודל הפרטי של המטבחים הישראליים, מלבד המטבח החלוצי השיתופי, שמתאים במידה רבה לאופי המשפחתי בישראל. משום כך, מתקבלת בברכה כל המצאה עיצובית שמתאימה לאופי זה ומקרבת את בני הבית למטבח, לאוכל, למשטחי ההכנות, לשיחות המשפחתיות תוך כדי הכנת מאכלים מסורתיים שכל כך אוהבים כאן. אחת ההמצאות האלה היא דלפקים למטבח או בשמו השני אי למטבח, כאשר הם מגיעים בשלל צורות כדי להתאים לתפקידים שאותם מייעדים להם. הדלפקים הופיעו לראשונה בסרטים ובסדרות טלוויזיה ומשם לקחנו אותם והתאמנו אותם גם לנו, בסגנון ישראלי מאוד.

מהו דלפק מטבח ובשביל מה הוא נחוץ?

הריהוט המסורתי במטבח כולל בדרך כלל חלוקה למשטחי עבודה ושטחי אחסון, כאשר במטבחים גדולים ו מטבחים קטנים כאחד יש גם שולחן אחד לפחות שמתאים גם לעבודה וגם לאכילה.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

כשאין מקום לשולחן ממש, דלפק מטבח הוא למעשה שולחן שהגודל שלו מוכתב על ידי שטח המטבח ואילוצים נוספים, והוא אמור להתאים לצרכים של המשפחה שגרה שם. יש כאלה שמעמידות במטבח דלפק אוכל גדול שמתאים גם להכנות ולעבודה, ויש כאלה שלהן מתאים רק דלפק ארוחת בוקר קטן למי שממהר לשתות את קפה שלו במטבח.

דלפק מטבח

יתרונות של בניית דלפקי מטבח

היתרונות של הדלפק למטבח נגררים מהתפקידים שלו ויכולים להיות מגוונים מאוד:

  • אכילה, שתייה ואירוח – זהו שולחן שיכול להיות קטן וצר יותר משולחן ממש והיתרון הגדול שלו הוא שאינו חייב לעמוד בפני עצמו אלא להתחבר לקיר, לארון כלשהו או למשטח עבודה ובכך לחסוך מקום כפתרון ישיבה מתוחכם.

  • פינת עבודה נוספת – דלפק שבנוי נכון במטבח שאין בו הרבה מקום לאי מטבח או לשולחן עבודה ממש גדול הוא פתרון מעולה למי שזקוק למשטח עבודה שלידו אפשר להתיישב בנוחות, מה שאי אפשר לעשות ליד השיש, למשל.

  • הפרדה וחציצה – הדלפק משמש גם כמחיצה, כשהסלון והמטבח הם בחלל אחד ונחוץ אלמנט עיצובי המפריד בין המטבח לסלון או לפינת האוכל המשפחתית.

דלפק מטבח

התאמת הדלפק למטבח

כדי להתאים דלפק למטבח יש לבדוק שני דברים עיקריים:

  • צורכי המשפחה ואורח חייה.

  • מבנה המטבח וגודלו.

משפחה שלא חיה במטבח ואינה יושבת שם לשתות ולאכול או לארח גם לא תצטרך הקצאה של שטח לשם כך. הדלפק יכול להיות סמלי אם יש לו תפקיד נוסף כמו משטח עבודה או חציצה בין המטבח לחלל הגדול שבתוכו הוא ממוקם, אבל לא בכוח. אחרת האלמנט הזה נראה תלוש לגמרי משם. כמו כן, יש לבדוק גודל של מטבח ועד כמה זה מתאים להעמיס שם דלפק במקום להשאיר שטח פתוח למעבר ולנוחיות העבודה. אם הדלפק בכל זאת מתאים למשפחה ונחוץ לה, שקלו להצמיד אותו לפינה מרוחקת ככל האפשר ואפילו לשקול התקנת דלפק מתקפל למעלה או למטה כדי לחסוך מקום ולפתוח אותו רק כאשר ממש צריך אותו.

דלפק מטבח

החומרים האופציונליים לדלפק מטבח

דלפקי מטבח אפשר להרכיב מאין ספור חומרים שיכולים להתאים לכם, והחומרים יהיו אלה שמתאימים גם לתפקידם ולא רק לטעם שלהם. דלפק מטבח יכול להיות בנוי מעץ או מחומרים מתקדמים יותר, למי שאוהב את הסינתטי. לא מקובל לעשות משיש אבל גם כאלה יש, בתנאי שהתמיכה להם מוצקה ויציבה.

יש דלפקים במטבח שיהיו בנויים ממתכת לסגנון המודרני יותר, ובכל מקרה נהוג לבנות דלפקים בגובה שונה מאשר שולחן, אלא אם כן נוח לכם לשבת ליד דלפק בגובה זה ולא בגובה בר או משטח עבודה כמו השיש. מגוון התוספות משנה כמובן את החומרים ואם תוסיפו פתרונות אחסון כמו מגירות ומדפים זה בוודאי ייקר את המחיר ויחייב חומרים נוספים. טווחי מחירים של דלפקים יכולים לנוע מכמה מאות בסגנון עשה זאת בעצמך לבעלי ידיים טובות, ועד אלפי שקלים לדלפק מושקע עם כיסאות, במיוחד אם הוא עשוי מעץ טוב.

מתעניין ב שדרוג או חידוש מטבח? הצוות המקצועי שלנו ישמח לתת לך כמה טיפים מקצועיים בנושא. מלא את הטופס בעמוד ואנו ניצור עמך קשר בהקדם האפשרי

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה