מטבח אינטגרלי

בעולם עמוס הסחות דעת ועוד התקפות שונות על כל החושים – ראייה, שמיעה, נגיעה – זה רק מבורך כאשר אנחנו מנסים לעדן ולהתעדן, להפחית את הווליום מכל הבחינות כדי להשקיט את הסביבה. בכלל, המגמה של התחכום משתלבת יפה במגמה של להיות כמה שיותר חסכני במשאבים, להשתמש בכל מה שיש לנו כדי לנצל טוב יותר את המרחב והחומרים כדי לעצב לנו בית שקט יותר ומתון מבחינת הגירויים הוויזואליים. זוהי המגמה האינטגרלית שמתבטאת בעיקר במטבח אינטגרלי שמעוצב בבתים רבים.

מהו מטבח אינטגרלי?

מטבח אינטגרלי, כאמור, הוא תפיסה עיצובית שמנסה לעצב את הפונקציונליות של המטבח מבלי להעמיס אלמנטים עיצוביים רבים. זה חיוני במיוחד משום שלהבדיל מהמטבחים הישנים של פעם, היום אנחנו מכניסים למטבח הרבה מכשור ואביזרי בישול והכנה שונים, גם חשמליים וגם ידניים, ולכולם נחוץ מקום אחסון חכם. הבעיה היא שככל שנעמיס על המשטחים את המכשור והכלים האלה כך יהיה לנו פחות נוח גם נפשית וגם גופנית לתפקד במטבח כזה. בגלל זה מטבח אינטגרלי מנסה למצוא פתרונות מתוחכמים עיצוביים כדי להטמיע ולשלב את האלמנטים האלה בתוך ארונות מטבח ומשטחים מבלי לבלוט בשטח ולהעמיס על העין יותר מדי. גם קשה למדי לתפקד בתוך חלל עבודה כזה.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מטבח אינטגרלי

מטבח אינטגרלי – איך זה עובד בשטח?

ההטמעה של מכשור כזה נעשית בשילובם בתוך ארונות ובנייה של מגירות ונישות מיוחדות. מכשירי חשמל גדולים שתופסים מקום לא מעמידים יותר בחוץ בנפרד את המדיח, המקרר, המיקרוגל, התנור ועוד מכשירים מכניסים פנימה לתוך הארונות. חלקן מוסתרים בעזרת דלתות מטבח וחלקם נשלפים במיוחד בשיטה חכמה. הכיריים יוטמעו במשטח העבודה כך שהם לא יבלטו החוצה אלא יהיו בקו אחיד עם המשטח. הכיורים גם הם יהיו בקו שטוח ואחיד עם השיש. כל מה שאפשר יוטמע בתוך הארונות כדי לא לעמוד בחוץ ולקלקל את המראה האחיד.

יתרונות מטבח אינטגרלי

  • הרמוניה במראה – המראה המתקבל הוא תמיד של מטבח יוקרתי ושקט הרמוני ומתוחכם מאוד ואפילו אורבני מאוד. זהו בדיוק המראה שכל אדם שאורח חייו עמוס ופעיל מאוד אבל הוא זקוק לסדר ולמסגרת בביתו ישמח עליו. כל מי שתחביבו לבשל ולארח ישמח גם למראה מטבח שנראה מצוין ומכיל בצורה חכמה את כל מה שנחוץ לו מבלי לגבב את כל המכשור והאביזרים על השיש.

  • סדר וניקיון – הרבה יותר קל לנקות מטבח אינטגרלי משום שיש פחות רווחים וחריצים בין המכשור והאביזרים לבין הארונות והמשטחים. ההקפדה היתרה על הצמדה הרמטית של כל המכשור לקו אחיד מונעת הצטברות של זיהום וחיידקים במקומות שבהם הם מצטברים בדרך כלל במטבח רגיל שזה הרווחים והפערים, מתחת למקרר ולתנור ועוד. כמו כן, מטבח כזה שבו הכל בפנים נראה תמיד מסודר לגמרי ואפשר תמיד להכניס אליו אורחים.

  • חיסכון במקום בעזרת פתרונות אחסון – במקרים כאלה יש פתרון אחסון לכל דבר ואין צורך לחפש לו מקום במיוחד. הארונות ממילא מתוכננים בצורה מושלמת לפי המידות של כל דבר ואין צורך להעמיס על המשטחים.

  • חיסכון בצבירה ואגירת חפצים – גם חובבי הגאדגטים למטבח ישמחו להסתפק במה שיש אם רק יציבו להם גבולות, ולכן מטבח אינטגרלי מעודד מאוד את הצרכנות הנבונה מבלי להידרדר לאגרנות של חפצים שאין בהם צורך כלל. זה חסכוני בכל מקרה גם כי לא צרי לקנות עוד וגם לא צריך להוסיף ארונות.

מטבח אינטגרלי

האם שווה להשקיע בפרטים הקטנים במטבח אינטגרלי?

המראה של המטבח האינטגרלי אינו מסתכם רק בתכנון מטבח ופתרונות אחסון מתקדמים. כל העיצוב כולו שואף להטמיע ולשלב גם את הפרטים הקטנים ולהשתמש בחומרים הכי מתקדמים ומתוחכמים. כך, רצוי להשלים את המראה ביצירת ארונות עם דלתות שבהם יש ידיות אינטגרליות שמשולבות בהן צורה מעודנת, משום שאלה הפרטים הקטנים שמשלימים את המראה הכולל והמרשים.

כאשר אתם חושבים על שיפוץ מטבח, קחו בחשבון מטבח אינטגרלי למראה מטבח יוקרתי.

newkit
Latest posts by newkit (see all)

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה