דלתות זכוכית

עד לפני כמה שנים זה נשמע כמעט לא הגיוני לשלב דלתות זכוכית במטבחי כפי שעושים כיום, אבל מאז שהתפתחו טכנולוגיות חדשות שמאפשרות ייצור מגוון מוצרי זכוכית ייעודיים שהם גם חזקים וגם אסתטיים לכל מטרה בבית, מטבחי זכוכית הם להיט.

דלתות זכוכית למטבח הן אפילו יותר מבוקשות לעתים דלתות מטבח עץ מלא ונגזרות שלו ואפילו מחומרים סינתטיים אחרים ויש לזה כמה וכמה סיבות שייסקרו כאן.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

דלתות זכוכית במטבח

דלתות מטבח מזכוכית יתרונות וחסרונות

 • מראה יוקרתי ונקי – יש מעט מאוד חומרים שיכולים להקנות לריהוט כלשהו ולחדר עצמו מראה כל כך יוקרתי ומרשים כמו דלתות זכוכית. החלקלקות שלה יוצרת מראה אחיד ויפהפה שמשדרג הכל מבלי להתאמץ, פשוטו כמשמעו. רק החומר עצמו לבדו מספיק.

 • נוחה לעיצוב וליטוש – אפשר להשתמש בדלתות זכוכית לכל עיצוב וליטוש, לקבל מראה וינטגי או הייטקי, מראה מטבח כפרי או מראה מתוחכם. זכוכית היא פשוט חומר שנוח לעבוד אתו והיא משמשת גם לדלתות הארונות, דלת המטבח, חיפוי הקירות וזיגוג. אפשר להוסיף לה צבע ולקבוע אם תהיה מט או מבריקה ועוד.

 • זכוכית מחוסמת חזקה – זכוכית היא חומר חזק מאוד כאשר מייצרים אותה נכון וזו בדיוק הטכנולוגיה שחסרה. כאן מוטל עליכם למצוא יצרן אמין שעושה זאת נכון. רק כך היא תהיה עמידה לחום ולמכות ותוכל לשאת משקל גבוה. זה גם עשוי להיות חיסרון כאשר לא מוצאים זכוכית טובה כזו ולכן היא עלולה להיפגע.

 • טווח מחירים גדול יחסית – להבדיל מחומרים אחרים כמו דלתות עץ מלא ועוד, זכוכית טובה ואמינה נחשבת לחומר זול לעיבוד שתוכלו לעמוד בו בכל עיצוב. עם זאת, יש גם עיצובים והתקנה מורכבת יותר שעלולה לייקר את המחיר. כמובן, יש לבחור ביצרן אמין כדי להבטיח את האיכויות. הוסיפו לזה את מסגרת האלומיניום שמצטרפת אליה ותקבלו מחיר שיכול להיות יקר.

 • מתאימה פחות לבית עם ילדים פעילים מאוד – זכוכית חזקה מאוד ועומדת בהרבה תלאות, כולל טריקות דלתות זכוכית. אולם בבית עם ילדים מאוד מאוד פעילים, מלבד הטריקות התכופות יש סכנה יותר גבוהה לחבוט בדלתות, לשרוט אותן ואף לגרום להן נזקים בכל זאת, למרות כל העמידות שלה זה קורה משום שילדים אינם צפויים והכל יכול לקרות. במקרה הזה זה גם פחות בטיחותי להם.

 • תחזוקה וניקוי – כאן יש גם יתרון וגם חיסרון. מצד אחד, רואים על הזכוכית הכל, כולל טבעיות ידיים וכל כתם קטן. מצד שני, אין דבר יותר קל לניקוי מאשר דלתות זכוכית, שהיא חומר שכמעט שום דבר לא נותר דבוק אליו מבלי שאפשר יהיה להסיר אותו. קל לנגב וקל לקרצף והיא עמידה גם לחומרי ניקוי חריפים. הפתרון הוא ניקוי תכוף יותר למי שזה מתאים לו.

דלתות זכוכית

סוגים של דלתות זכוכית למטבח

הגיוון הרב שמאפיים את החומר הזה מאפשר לעבד ממנו מוצרים רבים, כולל דלתות מטבח. בכל מקרה, כל דלת זכוכית מחייבת מסגרת ותמיכה פנימית כדי לחזק אותה, וכאן נבדלים הסוגים של הדלתות:

 • זכוכית על משטח MDFשיטה נדירה אבל קיימת למרות המגבלות הרבות שלה. הדלת כבדה, לא נוחה, מקשה על הוספת ידיות אינטגרליות למטבח.

 • זכוכית עם אלומיניום – מתכת נוחה וחזקה שמתאימה כמעט לכל דבר ומחזיקה מעמד שנים רבות. החיסרון הוא מחירה היקר, אם כי משתלם כמובן לחסוך החלפת דלתות מטבח תכופות  בגלל מסגרת לא מתאימה.

פרופילים לדלתות זכוכית במטבח

היופי של דלתות זכוכית במטבח נובע כמובן גם מהפרופיל שבתוכו מקבעים אותן. פרופיל זכוכית הוא המועדף והנוח ביותר, למרות מחירו ומורכבות ההתקנה וההכנה שלו. במטבח שיש בו דלתות זכוכית שהן מרשימות כל כך אי אפשר להתפשר על גב ופרופיל פחות מזה. הסוגים של הפרופילים משתנים בצורה שלהם:

 • מסגרת עוטפת.

 • מסגרת נסתרת המסתיימת קצת לפני הזכוכית.

 • פרופיל בעובי או גוון שונה מהזכוכית.

דלתות זכוכית

ידיות לדלתות זכוכית במטבח

ידיות לדלתות זכוכית למטבח הן בדרך כלל מעודנות ומתוחכמות כמו כל המראה שלהן. במקרה זה, בגלל הזכוכית, אי אפשר להוסיף ידית חיצונית לזכוכית ולכן יש רק כמה אפשרויות שבאות בחשבון לעבודה עם החומר הזה:

 • דלת מטבח זכוכית ללא ידית – מנגנון פתיחה וסגירה פנימי בעזרת מגנט. מייקר את העבודה אבל יפהפה ופותר הרבה בעיות.

 • דלת מטבח זכוכית עם ידית אינטגרלית – ידית שעשויה אלומיניום ומובנית בתוך המסגרת כך שהיא נסתרת מעין.

 • דלת מטבח זכוכית ידית אינטגרלית עם חיפוי זכוכית – אלמנט עיצובי שמתוסף לאחר מכן, כחיפוי צבעוני בצבע הדלת בדרך כלל, ואפשר גם בצבע אחר.

במידה ואתם מעוניינים בחידוש דלתות למטבחשדרוג מטבח ישן, או חידוש מטבח החלפת הדלתות לדלתות זכוכית יכולות להוות פתרון מושלם למראה מטבח יוקרתי!

newkit
Latest posts by newkit (see all)

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה