חידוש מטבח פורמייקה- עמידות ואמינות במחירים נוחים

בשנות השבעים והשמונים פורמייקה במטבח הייתה כמעט החומר הבלעדי ששלט בעיצובי הפנים של הבתים הישראליים ולכן השם שלו כחומר איכותי נחשב פחות טוב.

אלא שהיום פורמייקה עשויה מחומרים טובים יותר בשיטות יותר אמינות, ולכן בעת שיפוץ מטבח אפשר בהחלט לקבל עיצובים מרהיבים בחומר זה, שגם יחזיקו מעמד שנים רבות וגם יתפקדו היטב.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מטבחי פורמייקה הם מטבחים סבירים ומעלה, תלוי איך מעצבים אותם ומה עושים מהם, כל עוד אתם בוחרים ביצרן אמין ומקצועי שיודע לעבוד עם החומר הזה ביעילות.

חידוש מטבח פורמייקה מהי בעצם פורמייקה?

פורמייקה היא מוצר מעובדת ותעשייתי, דמוי עץ, שעשוי שכבות שכבות – נייר קראפט שהוא סוג של נייר אריזה, שאותו מספיגים במלמין נוזלי או בחומרים אחרים ומתחילים לכבוש אותו בלחץ בטמפרטורה גבוהה.

מקבלים בדרך כלל שתי שכבות שמשמשות לציפוי ולוחות שונים בגימור משתנה, לפי הבחירה, בדרך כלל לוחות MDF. כמו כן, יש יצרנים שמוסיפים חומרים כשכבות ציפוי נוספות להגנה ולחיזוק כדי להגביר את האיכות. בדרך כלל משתמשים בפורמייקה לייצור רהיטים ולציפוי שלהם כדי לקבל מראה אסתטי ויפה כמו למשל במטבחים. יש גם פורמייקה שמיוצרת כדי לשמש לוחות חומר גלם בפני עצמו ולא רק לציפוי- כחומר בנייה לרהיטים עצמם. הפורמייקה לציפוי מתחילה בעובי של כמה מילימטרים ויכולה להגיע לעובי של 3 סנטימטרים, לפי הבחירה.

שיפוץ מטבח

מהם יתרונות חידוש דלתות מטבח בפורמייקה?

חומר זול יחסית – בכל עיצוב מטבח או חידוש מטבח השיקול העיקרי הוא מהו מחיר חידוש ארונות מטבח וכשיש חומר איכותי ואמין שמחזיק מעמד לאורך שנים אין שום סיבה לוותר עליו בגלל התדמית שלו  גם בהחלפת דלתות לארונות מטבח השיקול של המחיר יהיה משמעותי.

גימור משתנה לפי הדרישה – העיצוב שלו היום יותר מגוון ולכן אפשר בקלות למצוא פורמייקה שתיראה אחרת מהפורמייקה המבריקה של פעם. אפשר לקבל פורמייקה מט ועוד מרקמים שונים של פני השטח, ובכך להתאים לעיצוב הכללי של המטבח.

קלה לתחזוקה ולניקוי – קל לנקות פורמייקה מהכתמים שניתזים עליה במטבח, אם כי לא בחומרים חריפים מדי ומבלי להציף אותה במים.

מתאימה לכל עיצוב – הפורמייקה היא חומר שמצליח להשתלב בכל עיצוב שהוא, כולל מודרני וכולל מסורתי וכפרי. חידוש דלתות מטבח עם פורמייקה מאפשר עיצוב בכל דרך שרוצים ושילוב במראה הזה.

ללא השתקפות – להבדיל מזכוכית שמחזירה השתקפות, הפורמייקה במטבח אינה מחזירה השתקפות כזאת אלא היא מראה צבע אחיד ללא שינויים בעיניים.

מסגרות יציבות – שיטת התקנה של הפורמייקה מחייבת בניית מסגרת עם קאנטים שמחזקת ותומכת בה והופכת אותה ליציבה יותר.

עמידות למכות, פגעי חום ולחות – פורמייקה עמידה לרטיבות ולמכות שונות והיא פחות סובלת מבלאי, חזקה ולכן מחזיקה מעמד שנים, אלא אם כן לא מתחזקים אותה נכון.

חסרונות דלתות מטבח מפורמייקה

• מוגבלת בעיצוב שלה, רק לדלתות מטבח ישרות ורק לסגנונות מסוימים.

• לא יכולה לקבל ידיות אינטגרליות ופרזולים מסוימים בגלל הקאנטים שמרכיבים אותה כמסגרת.

• מראה ייחודי שלא כל אחד אוהב בגלל הגימור שלה והחיבורים הבולטים.

חידוש מטבחים

למי יתאים החלפת דלתות מטבח פורמייקה

• למשפחות מוגבלות תקציב – בגלל המחיר הזול שלה פורמייקה מצוינת לחידוש מטבחים ועמידה לאורך שנים רבות במחיר זול יחסית, והתוצאות נהדרות.

• למי שמחפש מטבח בהתקנה מהירה יחסית ומבלי לחכות זמן רב.

• למשפחות שבהן הילדים מאוד אנרגטיים ומשאירים את הסימנים שלהם בכל מקום, גם כי אפשר לנקות מהר וגם כי הם לא ישאירו סימנים בולטים.

• לאנשים שעובדים הרבה במטבח, ולכן זקוקים לחומרים אמינים ואיכותיים שלא נגרם להם נזק בלתי הפיך בגלל זה.

החלפת דלתות לארונות מטבח – טווחי מחירים 

מכיוון שפורמייקה היא החומר הזול ביותר תוכלו להזמין דלתות לארונות מטבח בגימור זה, כאשר כל דלת תנוע בין 200-500 שקלים לדלת. זה תלוי כמובן בעיצוב ובדרישות שלכם, אבל כמה שיותר פשוט ככה יותר זול ונוח לכם.

לסיכום, מטבחי פורמייקה הם הפתרון המושלם עבור אלה המחפשים לקנות או החלפת ארונות מטבח במסגרת תקציב מוגבל, מבלי להתפשר על איכות, אמינות ועמידות החומר. כמו כן, ההתקדמות בעיצוב חומר הגלם בשוק, מאפשרת לעצב מטבח פורמייקה בגרסה אסתטית יותר מבעבר.

newkit

כתוב/כתבי תגובה