מטבחים מעוצבים: לא רק לבעלי ממון

נמאס לכם מהמראה של המטבח הישן שלכם ואתם לא יודעים איך לשדרג מבלי לשבור תכנית פנסיה? יש דרכים רבות לעיצוב דל תקציב וחלק מהן בוודאי יתאים גם לכם.

מה עושים כאשר התקציב אינו מאפשר את השיפוץ הגדול של המטבח כפי שתמיד רציתם לעשות? מה קורה כאשר אתם כבר לא יכולים להיכנס למטבח מרוב שהוא לא מעודכן, לא תקין, יותר מדי דברים שבורים ואי אפשר בכלל לחשוב עליו כעל לב הבית החמימם והנעים? מתעשתים, נושמים עמוק ומתחילים לעשות סדר בכל העדיפויות שלכם כדי להחליט איך מתחילים לעצב ולשנות כדי להגיע למטבח יפה ונוח גם בתקציב שיש לכם וגם במסגרת המגבלות הפיזיות של כל מטבח. הנה כמה נקודות למחשבה למי שרוצה להתחיל לעשות מהפכה במטבח.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

איך לעצב מטבח בזול?

  • סדר תחילה – שימו לב לתמונות של מטבחים מעוצבים. מה שמאפיין אותם הוא לא רק המראה המרהיב שמתקבל משילובי צבעים וחומרים, או ארונות ופתרונות אחסון מבריקים. מה שנראה בתמונה הוא טריוויאלי אבל בסיסי ביותר ולא כולם מבינים זאת. המטבח הישראלי פעיל מאוד ודורש תחזוקה רבה. אולם מלבד התחזוקה היומית מצטברים בו לכלוך וגם חפצים וגאדג’טים רבים שאינכם זקוקים להם והגיבוב והעומס יוצרים גודש שממאיס עליכם את המטבח. בראש ובראשונה ערכו רשימה של העדיפויות שלכם, של מה שנחוץ לכם באמת, והתחילו להכין ארגז של תרומות שבו תניחו כל מה שאינכם צריכים ויכול להימסר. כל הכפילויות וכל הכלים הישנים, הבודדים וכן הלאה. את הסדוקים והפגומים פשוט זרקו. מובטח לכם שברגע שתעשו את זה הכל ייראה הרבה יותר קל לעיצוב.
  • ניקיון יסודי – גם זה נשמע טריוויאלי לכאורה, אבל ברגע שתעברו על מקומות מסוימים בעזרת מכונת ניקוי בלחץ קיטור פתאום יחזרו הצבעים המקוריים ותראו בדיוק היכן תוכלו לצבוע או לחפות מחדש והיכן פשוט להסתפק בצבע המקורי שנחשף זהו גם השלב הראשון לפני כל שיפוץ שכולל החלפת ארונות שבוודאי תרצו לעשות. מטבח מעוצב מתחיל בהכנה לשיפוץ כדי לראות מה עוד נותר לשפץ בו מלכתחילה.
  • אריחים וחיפויים – לאחר שעשיתם הכל כדי לחשוף את המטבח הישן שלכם נותר כעת להחליט מה צריך לתקן ואיפה אפשר לחדש ולעצב גם במחיר זול יחסית. אם יש לכם אריחים וחיפויים שונים שהם סדוקים או שבורים זה הזמן להחליף אותם בתקציב זול יחסית, ובהזדמנות זאת לנצל את ההחלפה לצבע חדש, להוספת שכבת איטום לבריאות הקירות, וגם להוסיף דגמים ועיצובים לקרמיקה ולחיפויים. דרך זולה נוספת לקבל עיצוב חדש וזול היא להשתמש במדבקות קיר ובדוגמאות לצביעה כדי להוסיף אלמנטים כאלה לקירות ולחיפויים. יש מדבקות קיר שהן כיתובים מיוחדים שיכולים לככב על הקירות ויש כאלה שהם דוגמאות או יצירות אמנות שאפשר להוסיף אתם בוודאי תוכלו לבחור מה שמתאים לסגנון שלכם כדי לקבל מטבח מעוצב.
  • החלפה חלקית – החלפה חלקית יכולה להיות של מה שהכי דחוף וחיוני להחליף, וזה יכול להיות מקרר או תנור או ארון מטבח שכבר מתפרק לכם סופית. זה יכול להיות גם השיש שלכם, או משטח עבודה כלשהו ואפילו פינת האוכל הקטנה במטבח. בכל מקרה, זהו שיקול שלכם אם להחליף אותו משום שזה כבר לא עובד, וכך יישאר לכם תקציב לעיצוב נוסף מסביב שיוסיף בכל זאת תחושה של מטבח מעוצב.
  • חידוש ארונות – אם התשתית של הארונות שלכם בנויה היטב כך שכל מה שנחוץ להחליף בה הוא רק את הדלתות או את הפנים שלהם, יש דרך זולה בהרבה שיכולה לשמש חלופה הגיונית במחיר סביר. חידוש מטבח נעשה כך שאין מפרקים את הארונות לגמרי, אלא רק את הדלתות ולפעמים גם את המדפים והמגירות. זה נעשה בגלל שיקולים כמו דלתות מתפרקות, מסילות לא יציבות או הצורך במגירות או במדפים נשלפים במקומות שבהם יש מדפים שאינם נוחים לגישה לעומק. כמו כן, חידוש ארונות יכול להיעשות בצורה כזאת של שינוי החלוקה הפנימית לפי הצרכים העכשוויים שלכם. אם הסידור של היום אינו משרת אתכם או שאתם חייבים לשנות משום שבנישה יש מקרר בגודל שונה, חידוש מטבחים יכול לעשות את העבודה יותר בזול. קחו בחשבון שאפשר לשנות לגמרי מראה של מטבח בעזרת דלתות חדשות לגמרי, וזה בוודאי זול יותר מהחלפת כל הנגרות במטבח.
  • החלפת משטחי עבודה וכיורים – אם החלק שהכי חשוב לכם לשנות הוא כיורים ומשטחי עבודה ישנים וסדוקים, זה יכול להיות הרבה יותר זול כיום משום שגם החומרים המודרניים הם זולים יותר. ההיצע מגוון מאוד ויכול לשמש אתם לצורך מטבח יותר יעיל ונוח לעבודה, אם בוחרים נכון.
  • החלפת מכשירי חשמל – מכשירי חשמל יעילים ונוחים יותר עושים מטבח מעוצב יותר אם המכשירים הישנים נראים לא טוב ואם אפשר לחבר כמה פונקציות למכשיר אחד, כמו תנורים מסוימים או מעבדי מזון משוכללים.
  • פתרונות אחסון מתקדמים – מפתיע לראות איך מטבח משתנה לגמרי כאשר מכניסים לתוכו פתרונות אחסון מתקדמים שעוזרים לייעל את השימוש בו וגם פוטרים אותו מהמראה המגובב והגדוש מדי. זה בוודאי עושה מטבחים מעוצבים יותר.
newkit

כתוב/כתבי תגובה