מטבח בגווני שמנת למראה מטבח יוקרתי – כך תשיגו עידון וחמימות ביתית

היצע העיצובים שיש היום במטבחים הוא אין סופי ומגוון הרבה יותר מאשר בעבר, במיוחד בכל הקשור לחומרים ולמרקמים שונים, שמתאימים לכל תקציב. למרות זאת, קשת הצבעים שמשתמשים בה בשדרוג מטבח ועיצובו היא מצומצמת למדי ומתפרסת בין טווח צבעים שנוח לנו לחיות אתו בחדר העמוס והעסוק ביותר בדרך כלל. התפקידים הרבים של המטבח גורמים לנו להעדיף צבעים שנוחים לנו מבחינות רבות, ולכן מטבח בגווני שמנת נחשב לפופולרי ולמבוקש מאוד גם כאשר יש אפשרויות רבות. אמנם, טרנדים כמו מטבחי וינטג’ או מטבח מודרני מפציעים מדי פעם פה ושם, אבל בסופו של דבר מטבחים הצבועים בצבעים מסורתיים ומתונים שולטים בנוף בכל זאת.

להלן מגוון הסיבות שבגללן מומלץ להעדיף מטבח בגווני שמנת על פני חלופות ססגוניות יותר.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מטבח שמנת

היתרונות של חידוש מטבח בגווני שמנת

צבע רגוע ומתון – השיקול הראשון במעלה הוא “לא לעצבן את העין”. העצבנות שנגרמת כתוצאה מסביבה ססגונית מדי שלא לצורך גורמת לנו לאי-נוחות במקום בו היא נחוצה מאוד. נינוחות במטבח חשובה מאין כמוה גם לעבודת הבישול, גם לאירוח וגם בגלל השימוש במכשור חשמלי וציוד חד. מחקרים מלמדים על חשיבות הצבע להתנהגות רגועה ואפילו ממליצים על צבעים בהתאם לחדרי שינה וילדים, כך שלמטבח שבו יש עבודה מאוד תזזיתית זה חיוני.

אווירה מזמינה – צבע שמנת על כל גווניו יוצר רצון להישאר במטבח ולא לברוח ממנו לאחר זמן קצר. זה חשוב במיוחד למי שמארח ורוצה שהאורחים שלו ירגישו שם נוח או שיוכלו לשבת אתם בזמן שמבשלים. זה מצוין לכל חובבי הבישול שזקוקים לאווירה נעימה כדי לעבוד שעות על כישורי הבישול החובבניים שלהם.

נוח לשינויים ולתיקונים – צבע שמנת נוח יותר לתיקונים ולשינויים אם משהו לא מוצא חן, או אם יש צורך בחידוש מטבח. עם צבע שמנת לא צריך לגרד קודם שכבות צבע כהה שיפריעו לשכבת הצבע הבהיר לשלוט. הוא גם צבע שנראה רענן תמיד ולכן אין צורך לחדש אותו בכל שנה, אם אין נזקים משמעותיים.

תחזוקה וניקיון – נכון, כל דבר בולט יותר על רקע בגווני שמנת, אבל עדיין הרבה יותר קל לנקות אותו מבלי לגרום לכתמים דהויים בגלל חומרים שונים ולתקן בצבע חדש כשצריך.

הרמוניה – צבע שמנת הרבה יותר יפה להתאמה עם צבעים אחרים של מרכיבים טבעיים כמו ברזל, מתכות שונות, עץ ושיש. הוא צבע אידיאלי ליצירת הרמוניה עם המרכיבים האלה שמשתמשים בהם בהרבה במטבחים, ולכן כמעט כל עיצוב ייראה מצוין אתו. אפשר לשלב אותו בכל סגנון ללא הגבלה, מסגנון כפרי-מסורתי ועד סגנון אורבני והייטקי. שמנת פשוט מתאים לכל טעם. צבע שמנת ישתלב מצוין גם עם עיצוב הבית הכולל שיהיה בכל סגנון שהוא ולא יתנגש איתו, וזה יתרון גדול למי שיש לו כסף לעצב רק את המטבח.

יוקרתיות – כשמגיע הדבר לתכנון ולעיצוב מטבחי יוקרה, כדאי לזכור שצבע שמנת הוא צבע אציל שמשווה מראה יוקרתי לכל מטבח. יש לו גוונים שונים שאפשר להגיע אליהם בעדינות ולבחור את הגוון הנכון לכם שיתאים לכל עיצוב יוקרתי והוא לעולם לא ייראה וולגרי.

מטבח שמנת

דברים שכדאי לשים עליהם דגש בעיצוב מטבח בצבע שמנת

כשאתם בוחרים לעצב את המטבח שלכם בצבע שמנת יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב כדי ליהנות מהעיצוב ומהבחירה במרכיביו:

  • האם המטבח הזה פרקטי לכם או שתזדקקו לתחזוקה רבה וניקיונות בגלל ילדים או שימושים יוצאי דופן שיעיבו על ההנאה ממנו?
  • האם אתם מתכוונים לצבוע את כל המטבח בצבע שמנת, כולל קירות, אריחים וחיפוי, או שהתכוונתם לשלב רק כמה פריטים בצבע זה כמו משטחי עבודה, דלתות של ארונות מטבח, מקרר ותנור ועוד? שמנת הוא צבע נהדר לשילוב עם עוד אלמנטים ולכן גם אם בחרתם בו לא חייבים לצבוע את כל המטבח בשמנת אם תרצו רק חלק ממנו.
  • האצילות של הצבע מחייבת, ולכן, למרות שהוא יכול להתאים לכל שילוב של אלמנטים ויזואליים נצלו אותו כדי להרכיב מראה שיחמיא לו וישתלב בתוכו על מלוא הפוטנציאל שלו. אפשר להסתפק כמובן במראה פשוט כי הוא ישדרג גם אותו, אבל אם כבר שמנת אז כדאי לנסות להגיע לאסתטיקה המקסימאלית שאפשר.
  • גוונים של שמנת אפשריים לשילוב אבל גם בהם צריך לשים לב לא להגזים ולכבד את האיפוק שהוא משרה על המטבח במקום להקצין את האפקט.

מידע נוסף על: שדרוג מטבחים.

newkit

כתוב/כתבי תגובה