מטבח כפרי

יותר ויותר אנו מבינים כמה המטבח לוקח חלק ניכר מחיינו (וטוב שכך), אמנות הבישול חצתה גבולות תודות לפלאי הטכנולוגיה ואנו מוצאים את עצמנו יותר ויותר משקיעים זמן במטבח.

מטבח כפרי משלב משהו נוסטלגי/מודרני, אישי עם עם גימורים המאפיינים את הגרים בבית. חומרים שהם עבודות יד, שימוש בחומרים ישנים שעברו מודרניזציה כלומר אישיות.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 055-5696404

כאשר אנו חושבים על מטבח כפרי, אנו מתחילי לגלגל בדמיוננו מטבחים ברחבי העולם כמו טוסקנה אשר באיטליה, מטבחים ישנים אשר מהם עולים ריחות משגעים.

ובכן לא רק בטוסקנה, באנגליה או בצרפת, לא רק בכפרים, אלא גם אצלכם בבית ולא משנה איפה אתם גרים, מושב, קיבוץ, עיירה או עיר עיצוב מטבחים יכול להיות בסגנון כפרי.

ייחודו של מטבח כפרי

מטבח כפרי הוא מטבח השופע חום והאהבה. מטבח המיועד לאנשים אוהבים את אומנות הבישול ומתייחסים למטבח כחלק בלתי נפרד מהאופי של הבית ומייחסים לי חשיבות גם של עיצוב, אווירה וסטייל.

מטבחים כפריים מאופיינים באווירה, שילוב של פעם, של וינטאג׳ מול מודרנה ופונקציונליות של היום. גורם משמעותי המאפיין את מטבחים כפריים הוא מתן תשומת לב לפרטים הקטנים, לחומרים, לצבעים, לרהיטים המאבזרים את המטבח.

בדרך כלל במטבח כפרי נשתמש בחומרים איכותיים, הרבה עץ ובדרך כלל עץ מלא, צבעים רכים ומזמינים המתאימים לתאורה הטבעית המאירה את המטבח.

מטבח כפרי

החומרים המאפיינים מטבח כפרי

כאמור מטבח כפרי נבנה באופן אישי וכל מטבח יהיה מותאם לבעליו ואינדיבידואלי, לא תראו אותה תצורה בבית אחר, לא עוד אותו רהיט באלפי מטבחים.

הדגש על בחירת החומרים למטבח כפרי הוא רלוונטי ומרכזי והולך יד ביד עם עיצוב מטבח, נשים דגש על עבודת יד, עבודת נגרות איכותית, עץ מלא ועוד.. להלן מספר חומרים שכדאי לשים לב אליהם:

רצפות במטבח כפרי

לרצפות המטבח נצטרך להתייחס באופן רציני, כי לעתים ישנה נטייה לא לייחס להם חשיבות משמעותית, כי הם לא בגובה העיניים.

ניתן להשתמש ברצפת עץ שתחזק את האווירה הכפרית במטבח, עץ אלון שימושי בהחלט.

רצפת אבן היא בחירה פופולרית ותתרום לסגנון הכפרי, אם זו אבן קוורץ ואו אבן ריצוף וכך גם אריחים מקושטים, אך כאן צריך לראות אם הקישוטים לא יהוו גורם דומיננטי מדי בעיצוב המטבח.

אריחי טרהקוטה יתאימו בהחלט כאשר ישתלבו עם העיצוב של המטבח הכפרי.

ארונות מטבח

ארונות מטבח כפריים הם מקום להתבטא ביופי הכפרי לבטא את המאפיינים הוינטאג׳ שהולכים טוב עם המטבח. הארונות יהיו עשויים מעץ אלון או אורן טבעי, לרוב יהיו צבועים (וזה תלוי במטבח כולו) בצבעיי חום בהיר, לבן, תכלת, צהוב לסוגיו, אבל לא יהיו בוהקים, חזקים ודומיננטיים, אלא השתלבו באופן טבעי בעיצוב המטבח הכפרי.

לעתים על הארונות והמגירות נשאיר גימורים גסים שידגישו את הכפריות, מעין אי שלמות מכוונת. הידיות יהוו קישוט לכל דבר, ניתן להשתמש בברזל מחושל, פרזול, צבעים כהים הנוגדים את צבע הארונות, הבלטת ברגים בצורה עדינה וכיוצ״ב. אם על דלתות מטבח יהיו זכוכיות, אז זכוכית עכורה תתאים בהחלט למטבח כפרי.

רהיטים ואביזרים בארונות מטבח כפרי

ניתן להשתמש ברהיטים ישנים שעברו שיפוץ ויכולים לעמוד במטבח מודרני כפרי , או שמא ניתן להשתמש ברהיטים שיוצרו רק בשבילכם, הרהיטים הכפריים לרוב יהיו עשויים מחומרים טבעיים ויעשו תחת ידיהם ופיקוחם של נגרים מוסמכים ואיכותיים.

ניתן להפעיל את הדמיון לגבי ריהוט, לדוגמא ניתן להשתמש במדפים פתוחים, עליהם יכולים להיות כלי מטבח מן המניין, או קישוטים אחרים, סלים, כדים, פסלים וכיוצ״ב.

כמו כן לא חייבים לשים את כל כלי הבישול בארונות, ניתן יהיה לתלות את הכלים ע״י מתלה מעל דלפק העבודה, כך שיהוו עוד אביזר עיצובי וגם יהיו פונקציונלים.

משטחי דלפק במטבח כפרי

דלפק העשוי מעץ עבודת יד יהווה פתרון הולם למטבח כפרי, משטח קצביים למשל מעץ מלא, כאומר עץ מהווה חומר דומיננטי מטבחים כפריים, אך לא רק, לחלוטין ניתן להשתמש בשיש, או אריחים קרמיים מתונים ולא צעקניים המשתלבים היטב עם הרצפות והארונות.

טווח מחירים

שיפוץ מטבח סטנדרטי ורגיל למטבח כפרי ומעוצב אינו עסק זול, ישנה עבודה מרובה כמו החלפת מרצפות, ארונות, צביעה, עיצוב, וכן הלאה, כאמור המטבח הוא ייחודי לכם המתאים לאופי שלכם ואין שני לו.

כדי לקבל מחיר מדויק מדידות יהיו הכרחיות.

המחירים נעים בין עשר אלף לכמה עשרות אלפים.

השאלה אם אתם מחפשים באמת מוצר זול ואם בהכרח מוצר זול יהיה טוב?

אנחנו ב- Yop חידוש מטבחים מתחייבים על האיכות.

אולי יעניין אותך גם: איך לשדרג מטבח בזול

newkit

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן