מטבח קבלן או נגר פרטי

אם החלטתם לקנות דירה לא נותר כעת אלא לסכם את הפרטים האחרונים ולהחליט מי עושה מה, ומהם היתרונות בשירותי הקבלן לעומת שימוש בשירותי אנשי מקצוע פרטיים.

בכל החלטה לרכוש דירה בוודאי תידרשו לבחון מה אתם מקבלים מהקבלן ומה מביאים אתכם עם אנשי מקצוע פרטיים, שיכול להיות שיהיו נוחים לכם יותר ויכול להיות שפחות. לפני שאתם מקבלים את ההחלטה קבלו כמה דגשים שאתם יכולים להיעזר בהם כדי להחליט אם אתם רוצים לקבל את המטבח של הקבלן או המטבח שאתם בוחרים ומעצבים כרצונכם על ידי איש מקצוע פרטי.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

בעד ונגד מטבחי קבלן לעומת מטבח של נגר פרטי

  • כאב הראש קיים רק בשלב החוזה – כאב הראש שקשור לשיפוצים ולבניית משהו חדש בבית שייך בדרך כלל רק לקבלן, ולכם רק בשלב חתימת החוזה על הנספחים השונים שלו. זה מה שיש לדעת על החוזה שלכם עם הקבלן: אם א תנסחו במדויק מה אתם רוצים ממנו, אילו חומרים, מהם הגדלים ומהם המחירים שהוא משלם ומהן התוספות שאתם מוסיפים זה פשוט לא יהיה בדירה. הדירה מחויבת להיות עם מטבח כמובן, אלא אם כן אתם מוותרים על זה ובונים בעצמכם, אבל הכל חייב להיות מעוגן בחוזה. כמו כן, לאחר הניסוח של החוזה והפירוט של עלויות ולוחות זמנים אתם חייבים לדאוג לחתימות הרלוונטיות. לא חתום? לא קיים.
  • לא כל מה שכתוב נראה כמו שצריך – לאחרונה שמענו לא מעט סיפורים על משתכני הדירות בפרויקטים החדשים של מחיר למשתכן שמתלוננים על מה שקיבלו מהקבלנים. מבלי לבדוק את החוזים אי אפשר להחליט, כמובן, אבל כבר כעת ברור שיש הבדל כנראה בין תפיסת המטבח כפי שהוא מפורט על הנייר במילים ובתרשימים לבין איך שהוא נראה ומתפקד באמת. מטבח קבלן אמור במקרים רבים להיות פשוט המינימום ההכרחי, בידיעה ברורה שממילא דיירים רבים ישנו אותו במרוצת הזמן אולי בגלל זה גם פחות מקפידים לפעמים על האיכות והעיצוב של המטבחים. קשה לומר שגם כאשר מבקשים תרשימים מפורטים ומבקרים בדירה לדוגמה זה יכול להיות מה שאתם תקבלו.
  • היעדר עיצוב מוקפד ומגע אישי – יש קבלנים שמשווקים מראש את הדירות שלהם בפרויקטים של יוקרה אקסקלוסיביים, כך שהם ישקיעו בעיצוב הפנים ובבניית מטבחים איכותיים ומוקפדים. סביר להניח גם שלדיירים בפרויקטים כאלה יש יורת כוח והשפעה על עיצוב הפנים שלהם ויכולת לדרוש דרישות לאיכות וסטנדרטים שאנשים ולקוחות רגילים אולי לא יכולים לבקש. זו הסיבה שבגללה צריך לעשות מה שאפשר אבל אם ברור שלא תקבלו מהשאתם רוצים, עדיף להגיע להסדר עם הקבלן על הנחה כספית שתנוצל על ידכם באופן עצמאי לשכור נגר פרטי שיבנה לכם את המטבח בתיאום עם הקבלן שבונה את הדירה. כל זה דורש תיאום עם הקבלן כמובן, אבל שווה בכל מקרה. בדרך זו תקבלו מטבח שייראה בדיוק כמו שאתם אוהבים ואי שאתם רוצים, עם החומרים המדוייקים ששילמתם עליהם ועם המראה שחלמתם עליו.
  • כתובת ברורה לשירות לקוחות ואחריות – כאשר הקבלן בונה את המטבח שלכם ברוב המקרים החבות והאחריות שלו לנזקים ולתיקונים מוגבלת, וגם אז תידרשו לחכות ולרדוף אחריו ברוב המקרים. גם הקבלנים הטובים וההגונים ביותר עדיין שומרים על סדרי עדיפויות ולקוחות מהעבר מעניינים אותם פחות, מטבע הדברים. נגר פרטי משמש לכם כתובת ברורה לקבלת אחריות ולפנייה אליו לתיקונים שונים, לשדרוגים ולשיפוצים בהמשך. העקביות הזאת מבטיחה לכם איכות מוצר ואת השירות הטוב ביותר שתוכלו לקבל במחיר שתשלמו לו, וגם יחס אישי. לא כדאי לזלזל ביחס אישי משום שלפעמים זה עושה את ההבדל בין אנשי המקצוע שבהם תבחרו בכל זאת.
  • זול יותר – כשהמטבח נחבא בתוך התקציב של כל הדירה קל ללכת לאיבוד בין כל הפריטים והסעיפים. כך שברוב המקרים לא תדעו באמת מה שילמתם על מה, אלא אם כן דרשתם פירוט חומרים מראש עם תמחור מלא, ווידאתם אכן שקיבלתם הכל ובאיכות הנדרשת. נגר פרטי עולה בדרך כלל פחות כסף משום שהוא לא מתחזק מנגנון שלם ולא מפרסם, וגם ההוצאות שלו קטנות יותר. מלבד העבודה האישית שהוא מציע לכם אם אתם בוחרים בו, אתם יכולים ליהנות מעיצוב אישי ומותאם לכם.
  • מעקב צמוד – נגר פרטי יכול להתקדם לפי הקצב שלכם ולכן אתם יכולים לעקוב אחריו והעבודה שלו ולא לחכות לגחמות ולאילוצים של קבלנים והעובדים שלהם. זה הרבה יותר משתלם מבחינת כאב הראש שמתלווה לכל פרויקט כזה ומוסיף שקט נפשי.
  • אין הגבלות על דגמים ועיצובים – גם אם תבקשו עיצוב יותר אישי של המטבח שלכם מהקבלן אתם בכל זאת מוגבלים למספר דגמים שיש לו, ולנגר פרטי יש הרבה יותר. כל דגם של נגר יכול לעבור שינויים בהתאם לחלל ולצרכים שלכם, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו בדיוק את המטבח שחלמתם עליו באמת, בלי פשרות ובלי תחליפים לדבר האמיתי. זה מה שמחכה לכם בנגריה אם תבחרו לעבור את התהליך עם איש מקצוע כזה.
newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה