איך בוחרים תאורה שתחמיא למטבח שלכם

המטבח שבכל בית כבר מזמן איננו משמש רק לצרכים הקולינריים. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם סועדים ארוחות משפחתיות במטבח, עובדים במטבח באי ייחודי המיועד לצרכים מעין אלו וכמובן, גם עוסקים בפן הקולינרי ולא רק מתוך צורך בסיסי והכרחי, אלא גם מתוך עניין והנאה. מכיוון שהמטבח מהווה כיום חלל משמעותי מאוד בבית, הרי שכל אדם מעוניין שהמטבח שבביתו יעוצב ויסוגנן ברמה אשר תיצור אווירה במטבח, תהיה תואמת לצרכים הפונקציונאליים וכמובן תסייע למטבח להיות חלל דקורטיבי, מרשים וייחודי לכל דבר. כיום, אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב וחידוש מטבח הינו התאורה הרלוונטית למטבח. בחירת תאורה ראויה למטבח, יכולה לסייע לו להיות החלל הדקורטיבי והייחודי ביותר בבית, ליצור בו את האווירה הדרושה ולהפוך אותו לפרקטי ופונקציונאלי לשימוש.

חשיבות תאורה נכונה לבית

בעבר, תאורה הייתה דבר פונקציונלי בלבד והסתכמה בגוף תאורה התלוי בקיר, אשר בו יש נורת ליבון פשוטה. אולם כיום, תאורה היא הרבה מעבר לפונקציונאליות. תאורה כיום יוצרת אווירה רצויה בכל חלל בו היא מצויה, יכולה להאיר חללים בצורה דומיננטית יותר או פחות, מחלקת את החלל הנתון לאזורים, יוצרת את המראה הדרוש בחלל ועוד. תאורה כיום היא הרבה מעבר להערת חלל בכדי שהוא יהיה שימושי ופרקטי ולכן כיום, קיימים מגוון רחב של מוצרי תאורה וסוגי נורות הרלוונטיים לשימוש בבית. ניתן למצוא כיום גופי תאורה עומדים או שקועים, גופי תאורה גדולים יותר או פחות ועוד. מכיוון שכיום יש חשיבות רבה גם לחיסכון באנרגיה, הרי שאת נורת הליבון הסטנדרטית מחליפי כיום מגוון נורות לד חסכוניות ואיכותיות. אין ספק שרבים מכירים בחשיבות בחירת תאורה נכונה כיום לכל חלל בבית. כאשר מדובר בתאורה עבור המטבח, הרי שחשוב מאוד להתאים אותה בהתאם לאופי המטבח, סוג המטבח, גודל המטבח ועוד.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

איך בוחרים תאורה שתחמיא למטבח שלכם

כיצד תבחרו תאורה נכונה למטבח

כאמור, כאשר מדובר בתאורה עבור המטבח, הרי שהתאורה חייבת להחמיא לחלל זה ברמה האידאלית. המטבח משמש הן עבור הצרכים הקולינריים, הן עבור עבודה, ארוחות אישיות או משפחתיות ועוד. יש להתאים את אופי התאורה, גופי התאורה והנורות הנבחרות לסוג המטבח: במידה ומדובר במטבח המעוצב בסגנון מודרני, הרי שתאורה בהירה בגופי תאורה מודרניים תהיה הדבר התואם ביותר את האווירה שמטבח ואת סגנון המטבח. לעומת זאת, כאשר מדובר במטבח המעוצב בסגנון כפרי, האי שתאורה בגווני צהוב, תעניק אווירה חמימה וכפרית במטבח. מעבר להתאמת סוג האור לסגנון העיצוב של המטבח, הרי שחשוב מאוד לבחור את גופי התאורה המעוצבים בהתאם לסגנון המטבח. כמובן שמעבר לעיצוב, הרי שיש צורך לשים דגש על מינון האור בכל אזור במטבח ועל חיסכון.

תאורה מתאימה וחסכונית למטבח

כאמור, בכוחה של תאורה נכונה להחמיא למטבח שלכם, להציג את החלקים הדקורטיביים שבו באור מיוחד ואיכותי ולהסתיר פגמים במידה ויש. אין ספק שכאשר מתאימים את התאורה בצורה נכונה למטבח, האווירה במטבח תהיה האווירה הנעימה ביותר ומראה המטבח יהיה המראה האידאלי. אך מעבר לפן הנראות הויזואלית של המטבח באמצעות התאורה ויצירת האווירה, הרי שיש את עניין החיסכון. כל אדם מעוניין לחסוך כמה שיותר בחשבון החשמל שלו. לכן, כיום מרבית האנשים יחפשו נורות וגופי תאורה אשר מצד אחד יוצרים את התאורה הרצויה במטבח ובכל חלל אחר בבית ומצד שני, חסכוניים. תאורת לד ידועה כתאורה החסכונית ביותר לבית כיום ולכן, רבים בוחרים דווקא בה.

עשוי לעניין אתכם בנוסף:

טיפים לעיצוב מטבח שישתלב בעיצוב הבית

דלפקים למטבח – כל מה שחשוב לדעת

ידיות אינטגרליות למטבח

newkit

בטוח שגם אלו יעניינו אותך…

כתוב/כתבי תגובה