האם חידוש מטבח משתלם יותר משיפוץ

בשעה שאתם שוקלים לערוך שינוי כלשהו בבית ולטפל במטבח שלכם, אתם בוודאי שוקלים לשפץ את המטבח ולא מודעים תמיד לעובדה שיש אפשרות נוספת לחידוש המטבח על ידי שדרוג שלו בעלויות קטנות יותר ובתוצאות לא פחות מצוינות. כשאתם מנסים לחשב כמה עולה לשפץ מטבח, נסו לבדוק גם את החלופה ההגיונית והסבירה הרבה יותר – לחדש מטבח. בצורה כזאת תוכלו ליהנות מעלויות הרבה יותר שפויות ותופתעו לראות מה קורה כאשר אתם מחדשים מטבח ולא משפצים אותו מהיסוד.

מה כולל שיפוץ מטבח?

שיפוץ מטבח כולל כל מה שנחוץ לכם, וזה יכול להיות חלקי או מלא. בדרך כלל שיפוץ כולל עבודה יסודית ומקיפה על המטבח מהאינסטלציה והחשמל דרך הרצפה והקירות ועד הארונות ומשטחי העבודה. כשעושים שיפוץ מטבח מתכוונים בדרך כלל לעבודה יסודית על מטבח ישן או במצב ירוד מאוד, שמחייב עבודה יסודית כזאת על התשתיות. עם זאת, גם בשיפוץ מטבח וגם בשדרוג אפשר לשלב ביניהם ולהסתפק רק בחלק מהעבודה לפי הצורך ולפי התקציב. כמה עולה לשפץ מטבח? כל מחיר מ-5,000 שקלים שהוא המינימלי ביותר להחלפת ארונות במטבח קטן ועד כמה עשרות אלפים כשמדובר במטבח גדול שבו מחליפים הכל.
הורסים את הארונות הקודמים ולא משאירים דבר, אלא אם כן יש שם כמה אלמנטים שאתם אוהבים במיוחד כמו דלתות עץ מלא ייחודיות שאפשר עדיי להשתמש בהן או למחזר אותן לצורך המטבח החדש.
מרימים את הרצפה כדי לחדש אותה ועל הדרך גם מחליפים צנרת מים וניקוז, ואם צריך לשנות את המיקום שלה בגלל תכנון מחדש של המטבח עושים גם את זה. משנים כיווני צינורות או משנים את מיקום הברזים ופתחי הניקוז משום שגם המיקום של הכיורים ומשטחי העבודה השתנה.
חשמל מתחדש בצינורות ובכבלים שעוברים בקירות ובתקרה, ובהזדמנות זאת גם מתקינים גופי תאורה יעילים וחסכוניים יותר גם בקירות וגם בתקרה, אבל גם בארונות ובמקומות יותר חכמים שבהם נחוצה תאורה.
מחליפים כיורים ומשטחי עבודה משום שהם התבלו או שהחלטתם על חומרים וגדלים אחרים לגמרי.
מוסיפים אלמנטים כמו אי למטבח, או ארונות מטבח או מזווה.
משנים לגמרי את תצורת הארונות ואת המבנה שלהם, את החלוקה הפנימית שלהם ואת פתרונות האחסון שהם מציעים. היום יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות מבחינת פתרונות אחסון חכמים יותר שחבל לא לנסות.
חיפוי קירות ורצפות משתנה לגמרי וזה יכול להיות מכל חומר שאתם אוהבים ומתאים לסגנון שלכם.

רוצה לשדרג את המטבח? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095405

מה כולל שדרוג מטבח?

שדרוג או חידוש מטבח הוא אפשרות יותר סבירה מבחינת התקציב שעומד לרשותכם, והוא כולל את כל השיפוץ של מה שאפשר לשפץ מבלי להחליף תשתיות ומבלי להרים את הרצפה ולשבור קירות וארונות. השדרוג דואג לחידוש כל מה שהתבלה והתקלקל ומשתמש במה שעובד עדיין כבסיס סביר ויעיל לכל החידושים שאפשר להכניס למטבח.
שיפוץ חזיתות של ארונות המטבח על ידי החלפת הדלתות שלהן בלבד ושינוי צבע או חומר. בהזדמנות זו, מתקנים מה שצריך כמו צירים שנחלשו והעלו חלודה, מסילות חורקות שיש להחליף אותן במגירות, הכנסת מסילות שליפה למדפים שרוצים כעת לנצל את האפשרות לייעל את העבודה שלהם ועוד.
החלפת גופי תאורה כי היום אנחנו משתמשים בתאורה יותר חכמה ויעילה וחסכונית, ואפשר גם לנצל את הטכנולוגיה שלה להכניס גופי תאורה בגדלים שונים לכל מיני מקומות כמו ארונות ומזווה, כך שהניצול שלה יהיה טוב יותר.
תיקונים שונים והכרחיים אפילו של אינסטלציה אבל לא החלפה.
שינוי פה ושם של חלוקה פנימית של ארונות כדי שיתאימו טוב יותר למתקנים ולמכשירי חשמל שונים שאתם רוצים להחליף. זה יכול להיות הכנת מקום רב יורת למקרר או לתנור עם כיריים ועוד.

כמה עולה לחדש מטבח?

שדרוג או חידוש מטבח עולה הרבה פחות מאשר שיפוץ מטבח. מחירים לדוגמה יכולים להיות לדוגמה כאלה:

  • חידוש חזיתות של ארונות – כולל החלפת צירים ודלתות בעיצוב חדשני בין 200-800 ש’ לדל, בכפוף לחומר ולמומחיות של הנגר. הגימורים השונים מאפוקסי ועד שימוש בעץ או בפולימר הם אלה שקובעים את מחיר הדלתות, כולל אלמנטים ייחודיים כמו חריטה על הדלתות.
  • עלות פרזול חדש – לשיפור טריקת הדלתות ושליפת מגירות ומדפים בין 50-60 למסילה ומ-450 לכל ארון. ידיות אינטגרליות יעלו בין 40-20 ש’. ידיות רגילות יהיו במחיר שינוע בין 10-70 שקלים, וכך אפשר לחשב את מחיר השדרוג.
newkit

כתוב/כתבי תגובה